فراخوانی فراخوانی ...

سنگ اندازان غار کبود (رمان نوجوانان)

1926 بازدید

مولف : داوود غفارزادگان

ناشر کتاب : سوره مهر

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : داوود غفارزادگان

ناشر کتاب : سوره مهر

وزن(گرم) : 310

شابک : 978-964-471-705-5

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی

سال نشر : 1388

شمارگان : 2500

چاپ جاری : 5

تعداد صفحات : 224

تاریخ ثبت : دوشنبه 16 فروردین 1389

تاریخ ویرایش : چهارشنبه 8 بهمن 1393

کد : 6209

29,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
داوود غفارزادگان قصه گوی چیره دستی است، با تسلطی شگرف در وصف آدم ها و فضاهای عینی و ذهنی داستانش. «سنگ اندازان غار کبود»، داستان پنهان شدن سربازان فراری از پادگان های رژیم پهلوی در غاری به همین نام را روایت می کند. قصه که به روزهای قبل از انقلاب اسلامی برمی گردد، از منظر دو نوجوان روستایی روایت می شود و همه وقایع در مدت زمانی کوتاه اتفاق می افتد.
کتاب، به نوعی تصویرگرحرکت های خودجوش مردمی در سرآغاز انقلاب و در سالهای ۱۳۵۵ و ۱۳۵۶ است. داستانی که با بهره گیری از زبانی ساده، اما غنی از واژگان، مضامین عمیقش را در زیرساختهای خود مطرح می کند. نویسنده توانمندی اش را در شخصیت پردازی و فضاسازی به خوبی نشان داده و در هیچ کجای داستان بلند خود، مخاطب را از روایت قصه اش خسته و دلزده نمی کند. بر این اساس می توان «سنگ اندازان غار کبود» را یکی از بهترین رمانهای نوجوان در زمینه انقلاب اسلامی دانست؛ داستانی با دیالوگ های درخشان که متکی بر شناخت نویسنده از شخصیت ها و همچنین فرهنگ بومی و سنت های روستایی آنهاست. غفارزادگان داستانش را با نثری ریزبافت و کلامی سحر کننده آغاز می کند، کلامی که در همان جمله های نخستین، مخاطب را مجذوب شنیدن قصه ای می کند که پر از فراز و فرود های بسیار است؛ کشمکش هایی که در پس آرامش این جملات نهفته است.
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر