بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. دانشگاه (26)
  4. کتاب های درسی (2-26)
  5. تبیین نقش هشام کلبی در فرهنگ و تمدن اسلامی

تبیین نقش هشام کلبی در فرهنگ و تمدن اسلامی

ناشر : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 183

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6229910003022
6,500 6,175 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

هشام بن محمد بن سائب کلبی، از مفـاخر علـمی و سـرمایه های اجتماعی شیعه و آثار او از مواریث برجامانده علوم اسلامی است. وی از دانشمندان برجسته عراق و از اصحاب امام صادق (ع) بود. نجاشی در کتاب رجال خود بر شیعه بودن او تأکید دارد. از آثار مهم او جمهرة النسب، نسب معد و یمن الکبیر، انساب الخیل، الاصنام، مثالب العرب و اسواق العرب باقی مانده است.

دانشمندان و نویسندگان بعد از هشام به صورت گسترده از آثار و اخبار او استفاده کرده اند. از ویژگی های بارز او نقشی است که در بسیاری از شاخ ه های علوم اسلامی ـ به عنوان پیشرو و پایه گذار ـ داشته است، جایگاه وی در علومی همچون دین شناسی عرب، نسب نویسی اسب، تاریخ محلی حیره و جغرافیا قابل توجه است؛ اما چون بیشتر آثارش از میان رفته، نقش او نیز در تمدن اسلامی مغفول مانده است. تحقیق پیش رو با هدف تبیین نقش هشام در فرهنگ و تمدن اسلامی به بررسی زمینه های میراث علمی او با تکیه بر منابع موجود پرداخته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط