بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. نظریه های روابط بین الملل: درآمدی بر روابط بین الملل متعالیه

نظریه های روابط بین الملل: درآمدی بر روابط بین الملل متعالیه

ناشر : سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 268

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6233410003022
22,000 19,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

با رشد فزاینده روابط میان دولت ها و تعاملات بین المللی در قرن بیستم، مطالعه علمی روابط بین الملل مورد توجه پژوهش گران و صاحب نظران بین المللی قرار گرفت. نظریه لیبرالیسم متعاقب جنگ جهانی اول 1919- 1914 و نظریه رئالیسم پس از جنگ جهانی دوم 1945-1939 در مطالعات بین المللی اهمیت یافت اما با گذشت زمان و تحولات شتابان بین المـللی نظریه هـای متعدد دیگری ظهـور یافت و نظریه هـای جریان اصلی یعنی لیبرالیسم و رئالیسم مورد نقد واقـع شد. با تقویت جـریان نقد و ادبیات فرانظریه زمینه برای طرح دیدگاه های رقیب بیش از گذشته فراهم گردید.

اهمیت یافتن دین و بویژه اسلام سیاسی در اواخر قرن بیستـم بیان دیدگاه های اسلام را به عنوان نظریه رقیب و جدید مضاعف نمود. در این کتاب ضمن نقـد وبررسـی نظریه های اصـلی روابط بین المـلل، دیدگاه هـای اسـلام جهت زمینه سـازی تدویـن نظـریه اسـلام در قالب مبانی ومنابع، ساختـار، کارگـزاران، اهـداف و غایـت روابـط بین المـلل بیان می گردد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط