فراخوانی فراخوانی ...

فلسفه تعلیم و تربیت مشاء - جلد دوم

مولف : محمد داودی

ویراستار : سعیدرضا علی عسگری

ناشر کتاب : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 193

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
73,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

فلسفه تعلیم و تربیت رایج که نقش رهبری و مهندسی دیگر رشته های علوم تربیتی را بر عهده دارد، در دامن فرهنگ و تمدن غربی زاییده و بالیده و در بنیان ها و ویژگی هایش غربی است. فرهنگ و تمدن اسلامی اگر بخواهد هویت ممتاز خود را حفظ کرده، به بالندگی خود ادامه دهد، گریزی از تولید فلسفه تعلیم و تربیت و علوم تربیتی خاص خود ندارد. نخستین گام در این مسیر، بازخوانی فلسفه های شکوفا شده در دامن فرهنگ و تمدن اسلامی و سازگار شده با اقتضائات آن، با رویکرد تعلیم و تربیتی است.

کتاب حاضر که جلد دوم از مجموعه دو جلدی فلسفه تعلیم و تربیت مشاء و حاصل بیش از دو سال پژوهش است، گام نخست در تدوین فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی - ایرانی است که با بازخوانی فلسفه مشاء با رویکرد تربیتی و استخراج دلالت های آن و نیز استخراج آرائی که خود آنان در تعلیم و تربیت اظهار کرده اند، نظریه تعلیم و تربیت مشاء را تدوین و ارائه کرده است. مفهوم و ماهیت تعلیم و تربیت، اهداف، ساحت ها، عوامل و مراحل تعلیم و تربیت، یادگیری، هدف و محتوای آموزش، اصول سازماندهی محتوا، روش ها و فنون آموزش؛ هدف، الگوها، و روش های تربیت از موضوعاتی که این کتاب به آنها می پردازد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط