فراخوانی فراخوانی ...

تاریخ نگاری محلی اسلامی - ایرانی در شبه قاره هند (از اوایل قرن هفتم تا اواسط قرن دوازدهم هجری)

مولف : محمدحسین ریاحی

ویراستار : سعیدرضا علی عسگری

ناشر کتاب : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 335

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
160,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر به بررسی برخی از مهم ترین نوشته های مربوط به این موضوع از اوایل قرن هفتم تا اواسط قرن دوازدهم هجری پرداخته است.
زمینه های تألیف آثاری که در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته، علاوه بر حاکمیت اسلام در قرن های میانه هند به ویژه از ناحیه ایرانیان، وجود زبان فارسی به عنوان زبان فرهنگ اسلامی در آن سرزمین بوده است.

در این اثر، قبل از پرداختن به تاریخ های محلی فارسی هند، در دو فصل، علاوه بر معرفی آثار و نقد و بررسی آنها، فهرستی از این تاریخ ها به دست داده و در حقیقت به اهمیت و مواد شکل دهنده آنها اشاره نموده است.

فصل سوم تا پایان فصل هفتم به ترتیب اختصاص به بررسی تواریخ محلی سند، کشمیر، دکن و گجرات و مالوه، دهلی و پنجاب، بنگال و آشام دارد. اطلاعاتی که این تاریخ ها به دست می دهد با توجه به اینکه قسمت های عمده شبه قاره را در بر می گیرد و دوران طولانی مدت را شامل می شود، می تواند نقش مؤثری در ارائه آگاهی به تألیفات جدید مربوط به تاریخ این سرزمین پهناور ارائه نماید چرا که به جز مطالب مربوط به هر منطقه از حیث تاریخی، جغرافیایی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و سایر ابعاد ارزشمند و قابل اعتنا می باشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط