فراخوانی فراخوانی ...

آینده انقلاب

مولف : علی عسگری

ناشر کتاب : کانون اندیشه جوان وابسته به موسسه کانون اندیشه جوان تهران

سال نشر : 1385

تعداد صفحات : 164

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
16,000 14,400 ریال
افزودن به سبد سفارش

گزیده کتاب

نگارنده در این کتاب موضوع آینده انقلاب اسلامی را از زوایای گوناگون بررسی کرده و علاوه بر آن نگاه های مختلف و بعضا متضاد را نیز تشریح نموده است. عصر آگاهی، انقلاب به نام خدا، پرسش از آینده، و انقلاب و آینده مباحث اصلی این کتاب هستند. نگارنده تصریح می کند: "در تحلیل آینده ی انقلاب، در گام اول، باید در نظر داشت: انقلاب اسلامی پیش از آن که یک تغییر سیاسی ـ اجتماعی باشد، یک تحول فکری ـ فرهنگی است و بنابراین مولفه های اصلی دربردارنده، مقوم و آینده ساز آن را باید در عناصر فکری و فرهنگی آن جست و جو نمود. در مرحله ی بعدی باید یادآوری نمود: عوامل اعتقادی و به ویژه تفکر توحیدی اسلام، محور این مولفه های فکری و فرهنگی است. تفکر توحیدی، نگاهی آینده بین، فعال، طراح و مبتکر دارد که در پرتو آن باید ظرفیت های جامعه سازی و تمدن سازی انقلاب را بررسی کرد.
نویسنده "آینده انقلاب" در سطور پایانی کتاب با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در پی رفع چهار مشکل عقب ماندگی، فساد و بی عدالتی، استعمار و استبداد و خودباختگی، غرب زدگی و استحاله فرهنگی، شعارهای اصلی اش را تحت عنوان استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی مطرح کرد، می نویسد: «این چهار وظیفه اصلی انقلاب باید مهمترین دغدغه همه علاقمندان به انقلاب باشد.»
او سپس 10 وظیفه اصلی برای تحقق شعارهای انقلاب را بیان داشته و آن ها را در سه سطح خود، جامعه و امت اسلام قابل تحقق می داند؛ تلاش برای تحقق واقعی جمهوری اسلامی، تلاش برای حفظ وحدت ملی، تحقق عدالت اجتماعی، مبارزه با فساد، توجه خاص به مسایل فکری – فرهنگی، ایجاد روحیه خودباوری، آغاز نهضت علمی، احیای امر به معروف و نهی از منکر، تلاش برای صدور انقلاب و حفظ روحیه جهادی و انقلابی.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط