فراخوانی فراخوانی ...

تک گفتارهای موضوعی: موسیقی و تفریح در اسلام

1650 بازدید

مولف : سید محمد حسینی بهشتی

ناشر کتاب : روزنه

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید محمد حسینی بهشتی 824

ناشر کتاب : روزنه

وزن(گرم) : 80

شابک : 978-964-334-365-1

نوع جلد : جلد نرم

قطع : جیبی

سال نشر : 1394

شمارگان : 3300

چاپ جاری : 2

تعداد صفحات : 48

تاریخ ثبت : شنبه 13 مهر 1387

تاریخ ویرایش : سه‌شنبه 2 تیر 1394

کد : 651

29,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
این کتاب حاوی دو گفتار از شهید آیت الله دکتر بهشتی است . گفتار نخست درباره حرمت موسیقی است که در سالیان حضور ایشان در آلمان (1349ـ1343) به عنوان امام مسجد و مرکز اسلامی هامبورگ و در پاسخ به پرسشی که از ایشان در این باره شده ایراد گردیده است . ذکر خدمات آن شهید فرزانه در آن دیار فرصتی مبسوط می طلبد، اما نکته شایان توجه این است که یکی از برنامه هایی که توسط ایشان انجام می شد پاسخ به پرسش های مسلمانان مقیم اروپا، اعم از ایرانی و غیر ایرانی ، به صورت حضوری ، مکاتبه ای و یا ارسال نوار صوتی بوده است که این گفتار از این قسم آخر است که با امید به این که در شناخت دیدگاه های فقهی ایشان موثر افتد در این کتاب ذکر شده است.

گفتار دوم درباره تفریح از دیدگاه اسلام است . این گفتاربین سال های 1349 تا 1357 در اردوی تابستانی مدرسه رفاه ایراد شده است و پیش از این نیز توسط بنیاد نشر آثار و اندیشه های شهید آیت الله دکتر بهشتی در مجموعه مباحث تربیتی ایشان با عنوان نقش آزادی در تربیت کوکان منتشر شده است .
گزیده کتاب
تفریح یکی از نیازهای طبیعی بشر است و یک نظام اجتماعی و مکتب زندگی باید برای ارضای این خواسته طبیعی فکری کند. چه کسی می تواند درباره اسلام بگوید اسلام دین غم و اندوه و گریه و زاری و بی نشاطی است؟
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر