بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ اسلام (2-14)
  5. سقوط امپراتوری عثمانی با تاکید بر جنبش اصلاحات
  • سقوط امپراتوری عثمانی با تاکید بر جنبش اصلاحات

سقوط امپراتوری عثمانی با تاکید بر جنبش اصلاحات

ناشر : زمزم هدایت

نویسنده : حبیب زمانی محجوب | محمدحسین محمدی | صفر سفیدرو

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 184

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6520710003022
14,000 13,300 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

موضوع کتاب حاضر، مروری بر دوران ظهور و سقوط امپراطوری عثمانی و بررسی فراز و نشیب های این امپراطوری از اوج اقتدار تا دوران انحطاط است.

در این پژوهش سعی شده است ضمن بیان چگونگی شکل گیری امپراطوری عثمانی و قدرت و استیلای اولیه آن ها بر بلاد اسلامی و بلاد روم شرقی، به بررسی ساختار حکومتی این امپراطوری در قبل از اصلاحات انجام گرفته در آن پرداخته شده و دوران افول و زوال آن و عوامل مؤثر بر فروپاشی این امپراطوری مانند بی بندوباری و استبداد سلاطین عثمانی، فساد اداری حاکم بر آن، جنگ های پی در پی، فشارهای خارجی، نابسامانی اقتصادی، بی توجهی به نیروی دریایی، گستردگی امپراطوری و تبعیض میان اقوام و... بررسی گردیده است.

در ادامه، نگارنده به اصلاحات اشاره کرده و عوامل احیای مجدّد دولت عثمانی بر اثر اصلاحات همه جانبه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، نظامی، فضایی و اداری را شرح نموده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط