فراخوانی فراخوانی ...

یهودیت، مسیحیت و اسلام (دوره سه جلدی)

56 بازدید

مولف : اف. ای. پیترز

مترجم : حسین توفیقی

ناشر کتاب : دانشگاه ادیان و مذاهب

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : اف. ای. پیترز

مترجم : حسین توفیقی

ناشر کتاب : دانشگاه ادیان و مذاهب

وزن(گرم) : 2156

شابک : 978-964-8090-15-4

نوع جلد : جلد سخت

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1392

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 2

تعداد صفحات : 1645

تاریخ ثبت : پنج‌شنبه 27 اردیبهشت 1397

تاریخ ویرایش : چهارشنبه 2 خرداد 1397

کد : 65641

500,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
نویسنده کتاب یهودیت، مسیحیت و اسلام قبلا کتابی به نام Children of Abraham: Judaism, Christianity, and Islam (فرزندان ابراهیم: یهودیت، مسیحیت و اسلام) منتشر کرده است که گزیده هایی از متون مقدس سه دین مذکور را در باب موضوعات مختلف در بر دارد. کتاب یهودیت، مسیحیت و اسلام دنباله کتاب مذکور و شرح و بسط مطالب آن است. مؤلف هدف خود را از پدید آوردن این اثر تازه چنین بیان می کند:
تلاش من در این کتاب مطرح کردن انواعی از قضایا بوده است که این سه گروهِ بسیار مرتبط با هم غالباً درباره آن می اندیشیده اند، مسائلی که بیش از هر چیز مورد علاقه آنان بوده است و به ویژه موضوعاتی که رهگشای مقایسه آن سه دین با یکدیگر باشد. از این رو، متون رسمی یا مشهور یا مهم را برای بیان آن مطالب برگزیده ام. مثلا همه یهودیان، مسیحیان و مسلمانان درباره شریعت خدا اندیشیده اند و اینکه چگونه باید خدا را پرستید، اقتدار و بزرگان، فرشتگان و بهشت و جهنم. هر گروه در فرصتی کوشیده است عقیده خود را شرح دهد و اعضای خود را به گونه ای با آن سازگار کند. و شاید مهم تر از هر چیز اینکه آن سه جامعه دینی در این باور استوار اشتراک داشتند که وحی خدا برای آنان محدود به کتاب محترم و محافظت شده ای که کتاب مقدس آن دین باشد، نیست.

محتویات جلد اوّل
این جلد درباره پیدایش و شکل گیری ادیان ابراهیمی و تبدیل هر یک از آنها به جامعه ای مجزا و مشخص بحث می کند. مؤلف سخن خود را از آفرینش جهان و نیاکان نخستین انسان ها آغاز می کند و به سرعت به سراغ عهد خداوند با حضرت ابراهیم (ع) می رود و سیر تاریخی آن عهد را در متون اصیل هر یک از آن سه دین ابراهیمی پی می گیرد.

محتویات جلد دوم
این جلد به معارف ادیان ابراهیمی می پردازد و در باب کتاب و سنت و شریعت به تفصیل سخن می گوید.

محتویات جلد سوم
موضوع اصلی این جلد عرفان ادیان ابراهیمی است، ولی در فصل اوّل و دوم آن پیرامون عبادات و مناسک ادیان ابراهیمی بحث شده و در فصل ششم آن مطالبی پیرامون آخرت شناسی (eschatology) آن ادیان آمده است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
--> -->-->