فراخوانی فراخوانی ...

مجموعه قاف لبخند: خار گلستان

31 بازدید

مولف : سید محمد صاحبی

ویراستار : سارا مهدی نژاد

ناشر کتاب : کتاب قاف

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید محمد صاحبی

ویراستار : سارا مهدی نژاد

ناشر کتاب : کتاب قاف

وزن(گرم) : 100

شابک : 978-600-7075-35-7

نوع جلد : جلد نرم

قطع : جیبی (16*11)

سال نشر : 1397

شمارگان : 500

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 74

تاریخ ثبت : پنج‌شنبه 27 اردیبهشت 1397

تاریخ ویرایش : چهارشنبه 6 تیر 1397

کد : 65666

75,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
ورق پاره ها و وصیت نامه حکیم مالحی، چون میراثی خانوادگی در خاندان مالحی به حرکت ادامه می دهد، تا آنکه آخرین بازمانده این خاندان، مرحوم اردشیر مالحی نژاد وصیت می کند که پس از درگذشتش تمام اموال و مستغلات خاندان فروخته و برای امور خیر و ازدواج جوانان هزینه گردد. مرحوم مالحی نژاد در سال 1382 چشم از جهان می بندد و ورق پاره های کتاب حکیم مالحی به ضمیمه وصیت نامه ایشان به همراه چندین و چند نسخه خطی از کتب مختلف، توسط یک عتیقه فروش شیرازی مورد خریداری واقع می شود.
یک سال بعد، یکی از ادب دوستان ثروتمند و نسخه باز شیرازی که نخواسته است نامش فاش شود، هنگام معامله چند نسخه خطی، این ورق پاره ها و وصیت نامه را بعنوان اشانتیون دریافت می کند و بدین ترتیب راز حکیم مالحی و کتابش پس از گذشت بیش از هفتصد سال گشوده می گردد.

کارشناسان با نظر به شدت پارگی این نسخه خطی و ریزریز شدن تمام صفحات و حتی جلد آن که از جنس سختی بوده، میزان درجه خشم سعدی پس از خواندن آن را به وضوح دریافتند. اما کاشفان و مرمت گران آثار تاریخی با همت والای خود و تلاش شبانه روزی، کور شدند ولی در نهایت توانستند برخی از قسمت های این کتاب را با چسب به هم بچسبانند.
و اینک پس از مرمت و تصحیح توالی بخش های باقی مانده این اثر به دست متخصصین، امروز برای نخستین بار حکایت های این کتاب تحت عنوان «خار گلستان» در این مجموعه گردآوری شده و با اندکی تغییر برای خوانش روان تر و فهم بهتر حکایات، به شما خواننده گرامی تقدیم می شود.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
--> -->-->