فراخوانی فراخوانی ...

ظرفیت ها و چالش های تقریب مذاهب اسلامی در لبنان

4 بازدید

مولف : مجید شاکرسلماسی

ناشر کتاب : ادیان

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : مجید شاکرسلماسی

ناشر کتاب : ادیان

وزن(گرم) : 475

شابک : 9786007598146

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی

سال نشر : 1394

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 392

تاریخ ثبت : جمعه 28 اردیبهشت 1397

کد : 65670

160,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
نویسنده در بخشی از مقدمه اثر خود می نویسد:
"این پژوهش می کوشد تا ضمن بررسی ظرفیت های تقریبی در اندیشه کلامی و فقهی عالمان شیعه و سنی لبنان با نگاهی به جریان های دینی و سیاسی این کشور، ظرفیت های بالفعل و بالقوه تقریب و چالش های منتهی به تهدید یا فرصت تقریب در لبنان را نیز بررسی کند."

بخش اول این اثر، «مفاهیم و مباحث مقدماتی» نام دارد و در آن مباحثی هم چون پیشینه تقریب، انواع تقریب، چالش های تقریب، و ظرفیت های تقریب بررسی شده است.

بخش دوم شامل نگاهی است مفصل به تاریخچه ورود اسلام و تشیع به لبنان، و تأسیس نهادها و مراکز دینی در دوره های اخیر در این کشور است. در فصل سوم این بخش نیز مهم ترین مؤسسات و مدارس علمیه شیعه و سنی لبنان معرفی شده است.

بخش سوم اثر به ظرفیت های تقریب در لبنان اختصاص یافته است. در این بخش که شامل هفت فصل می باشد، به موضوعاتی هم چون مرکز تجمع علمای مسلمین لبنان، محبت اهل بیت در بین مسلمانان، دشمن مشترک و پایبندی به حقوق دیگران در تعامل با اتباع مذاهب پرداخته شده است.

چهارمین بخش کتاب به چالش های تقریب در لبنان می پردازد. در این بخش فعالیت های جنبش های مختلف سیاسی و اجتماعی، نفوذ برخی جریان های مذهبی نظیر وهابیت و عدم اعتنا به مشترکات کلامی بین مذاهب اشاره شده است.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر