فراخوانی فراخوانی ...

تاثیر عوامل غیر معرفتی بر باور دینی، از دیدگاه ویلیام جیمز و استاد مطهری

26 بازدید

مولف : نجم السادات حسینی

ناشر کتاب : ادیان

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : نجم السادات حسینی

ناشر کتاب : ادیان

وزن(گرم) : 182

شابک : 978-600-7598-07-8

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1394

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 152

تاریخ ثبت : جمعه 28 اردیبهشت 1397

تاریخ ویرایش : سه‌شنبه 1 خرداد 1397

کد : 65677

70,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
اثر حاضر، پژوهشی در مورد عوامل تأثیر گذار در تقویت یا تضعیف باورهای دینی و مقایسه دیدگاه مرتضی مطهری و ویلیام جیمز در این زمینه است.

در ابتدای این نوشتار کلیاتی در مورد دین و باور دینی و مفهوم و چیستی آن دو ارایه شده و پس از آن انفعالی بودن یا ارادی بودن باور دینی و ابعاد معرفتی آن مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
در ادامه نوع دیدگاه دو شخصیت نام برده شده به عنوان نمایندگان فلسفه اسلامی و فلسفه غربی نسبت به ماهیت دین و مبانی معرفتی، غیر معرفتی، فلسفی و روانی باور دینی را از منظر آنان با یکدیگر مقایسه نموده و تأثیر اموری مانند: اخلاق، مسائل محیطی، تربیت، حس حقیقت جویی، عادت، توجه به رأی و عملکرد اکثریت، تقلید کردن و نیایش در تقویت و تضعیف را از این دو منظر مورد تطبیق قر ار داده است.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
--> -->-->