بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • با چشم باز - جلد ششم: هشتم شهریور

با چشم باز - جلد ششم: هشتم شهریور

ناشر : موسسه انتشاراتی روزنامه ایران

نویسنده : حامد کمیل

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 53

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 656910003022
به من اطلاع بده

معرفی کتاب

بازگویی رویدادها و بیان اطلاعاتی که نسل جوان را با حال و هوای سال های پر التهاب اول انقلاب آشنا می کند، ضروری است. نسل آینده که قرار است راهبری نظام را به دست بگیرد، باید با تاریخ انقلاب اسلامی و حادثه های آن روزها آشنا باشد. این مجموعه، قدمی کوچک و آغازی است برای این آگاهی. البته عنوان های این کتاب ها، همه وقایع مؤثر در روند رشد انقلاب اسلامی را شامل نمی شود ولی نمونه خوبی از آن اتفاق هاست:
دوازدهم فروردین، کودتای نوژه، بنی صدر، هفتم تیر، هشتم شهریور، طبس، کردستان، مک فارلین، جمعه خونین مکه و سلمان رشدی مواردی هستند که در این مجموعه بدان ها پرداخته شده است.

در کتاب حاضر، ضمن ارائه گزارشی از واقعه هشتم شهریور سال 1360، به تحلیل علل و روند شکل گیری این واقعه پرداخته می شود. در این روز قرار بود، جلسه شورای امنیت ملی کشور در ساختمان نخست وزیری تشکیل شود که گروهک منافقین با منفجر کردن ساختمان نخست وزیری مانع تشکیل این جلسه و به شهادت رسیدن «دکتر محمدجواد باهنر»، نخست وزیر و «محمدعلی رجایی» رئیس جمهور شدند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط