فراخوانی فراخوانی ...

گفتاری پدرانه: شرح نامه 31 نهج البلاغه

60 بازدید

مولف : غلامرضا ادبی

ناشر کتاب : مطلع النور

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : غلامرضا ادبی

ناشر کتاب : مطلع النور

زبان کتاب : فارسی - عربی

وزن(گرم) : 494

شابک : 978-622-99111-1-2

نوع جلد : جلد سخت

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1397

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 200

تاریخ ثبت : پنج‌شنبه 21 تیر 1397

تاریخ ویرایش : پنج‌شنبه 21 تیر 1397

کد : 67418

200,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
گفتاری پدرانه

از: پدری فانی دهر
به: همه ابنای بشر
از پدری که اگر چه به اندازه گذشتگان عمر نکرده، ولی در کردار ایشان نگریسته، در اخبارشان اندیشیده و در آثارشان سیر نموده است.
بخش های درخشان زندگی گذشتگان را از بخش های تیره تمیز داده، قسمت های سودمند، آموزنده و نیکویش را برگزیده، زیبا و دلپذیرش را برای آیندگان انتخاب کرده است.

گفتاری پدرانه، ترجمه منظوم و شرح منشور تربیت؛ نامه سی و یکم نهج البلاغه است.
در کتاب پیش رو، این نامه به شانزده فصل اصلی، چهار بخش و دوازده عنوان تقسیم شده است.
در بعضی بخش های این نامه، مطالب، پیوسته و در یک محور، ادامه پیدا می کند و در بعضی دیگر، عبارات، ظاهرا محور واحدی ندارند و هر کدام به موضوعی جداگانه، اشاره می کنند.
در هر بخش یا عنوان، ترجمه متن نامه، تحت عنوان متن و ترجمه قرار گرفته است و توضیح مطالب آن تحت عنوان شرح. برای پرهیز از تکرار غیر ضرور، در قسمت شرح فقط جمله های متن نامه تکرار شده است، بدون تکرار ترجمه آنها.
در ترجمه متن نامه 31، مستقیما از هیچ ترجمه ای استفاده نشده؛ بلکه پس از بررسی لغوی، ترجمه ای جدید بر مبنای شروح نهج البلاغه، ارائه شده است؛ ترجمه ای که روان، هه کس فهم و به دور از عبارت و کلمات پیچیده و سنگین باشد.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر