فراخوانی فراخوانی ...

فقه و زندگی 42: احکام شبکه های اجتماعی

37 بازدید

تحقیق و تنظیم کتاب : محمود صادقی

زیر نظر : ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر

ناشر کتاب : معروف

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

تحقیق و تنظیم کتاب : محمود صادقی

زیر نظر : ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر

ناشر کتاب : معروف

وزن(گرم) : 223

شابک : 9786006612744

نوع جلد : جلد نرم

قطع : پالتویی (20*10)

سال نشر : 1395

شمارگان : 3000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 228

تاریخ ثبت اطلاعات : شنبه 30 تیر 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : شنبه 30 تیر 1397

کد : 67699

50,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
در دنیای امروز شکل روابط افراد با یکدیگر، با گذشته تفاوت کرده و افراد کم کم به این سمت می روند که روابط مستقیم و حضوری به فراموشی سپرده می شود و به جای آن، روابط غیر مستقیم مانند چت و تلفن و تلگرام و سایر مصادیق ارتباط در فضای مجازی جایگزین می گردد.
لذا یکی از روش هایی که در آن افراد با همدیگر ارتباط برقرار می کنند و در آن به تبادل نظر می پردازند، «شبکه های اجتماعی» است که روز به روز در حال گسترش می باشد.
شبکه های اجتماعی اگر به صورت صحیح و اصولی مورد استفاده قرار گیرد، به یکی از بهترین نعمت هایی که خدای متعال به بشریت عطا فرموده است، تبدیل می شود و موجبات رشد و تعالی جامعه ها را فراهم می کند؛ ولی اگر نادرست مصرف شود زمینه سقوط و انحطاط کاربران و بالتبع جوامع بشری را مهیا می کند.
درباره شبکه های اجتماعی، کتاب ها و مقالات فراوانی نوشته شده است؛ ولی نوشته ای که در بردارنده همه جوانب شبکه های اجتماعی باشد، مانند کارکردهای مثبت و منفی، قوانین و احکام شرعی، کمتر مورد توجه قرار گرفته است؛ اما در نگارش حاضر سعی شده در حدّ توان به این رویکرد مهم پرداخته شود.

این کتاب مشتمل بر هشت بخش، شامل مباحثی در زمینه (تولید، فواید و خطرات شبکه های اجتماعی، جرائم موجود در شبکه های اجتماعی، آداب استفاده از شبکه های اجتماعی، وظایف مدیران شبکه های اجتماعی و ...) می باشد.
در این نوشته، سوالات شرعی را از مراجع تقلید مشهور ذکر کرده ایم؛ لذا اگر در کتاب، دیدگاه فقهی مرجع تقلیدی ذکر نشده است یا به آن دست نیافتیم یا در این مورد نظری نداشته اند؛ در صورت امکان در چاپ های بعدی اضافه می شود.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر