فراخوانی فراخوانی ...

اطاعت از حاکم جائر در نظام امامت و خلافت

22 بازدید

مولف : محمدعلی میرعلی

ناشر کتاب : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : محمدعلی میرعلی

ناشر کتاب : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

وزن(گرم) : 662

شابک : 978-600-444-032-5‬‬‬

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1395

شمارگان : 300

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 552

تاریخ ثبت اطلاعات : پنج‌شنبه 18 مرداد 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : جمعه 19 مرداد 1397

کد : 68268

310,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
فصل نخست این کتاب به مفاهیم و کلیات می پردازد و مفاهیم مهمی مانند اطاعت، حاکم جائر، نظام، امامت، خلافت و جنبش را بررسی می کند.

در فصل دوم کتاب نظریه اطاعت از حاکم جائر در نظام امامت یا فقه شیعه مورد بررسی قرار می گیرد و لزوم مبارزه با حاکم جائر و روش اهل بیت (ع) در رویارویی با حاکمان جائر از موضوعات مهم این فصل است.

نظریه اطاعت از حاکم حائر در نظام خلافت یا اهل سنت عنوان فصل سوم کتاب است.
نگاه اهل سنت به حاکم جائر و حاکمیت آن به چه صورت است و عزل حاکم جائر و خروج علیه او به چه مواردی بستگی دارد، از جمله موضوعات مطرح شده در این فصل است.

فصل چهارم نظریه اطاعت از حاکم جائر و انقلاب اسلامی ایران است که تحریم تنباکو، جنبش مشروطه، نگاه سیاسی و تاریخچه مبارزات سیاسی امام در این فصل واکاوی می شود، روش های مقابله با استکبار و احترام به حاکمیت خدا و نقش مردم از مطالب دیگر این فصل است.

فصل پنجم نظریه اطاعت از حاکم جائر و جنبش اخوان مسلمین است، در واقع شاهد هستیم که در این فصل نگاه شیعه و اهل سنت که جنبش اخوان مسلمین است، چه دیدگاه، تعامل و بحثی در مورد اطاعت از حاکم جائر دارد. در فصل پنجم دوره معاصر و تغییر در گفتمان اطاعت از حاکم جائر بررسی می شود و در نهایت نتیجه گیری پایانی، منابع و مباحث در مورد این کتاب ذکر خواهد شد.

لازم به ذکر است، هدف اصلی نویسنده ارائه دیدگاه فقهی شیعه و اهل سنت درباره مسئله اطاعت از حاکم جائر و تأثیر آن بر کامیابی جنبش های معاصر شیعی و اهل سنت به ویژه انقلاب اسلامی ایران و جنبش اخوان مسلمین است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر