فراخوانی فراخوانی ...

وثائق: نامه های حضرت ختمی مرتبت و خلفای راشدین

59 بازدید

مولف : محمد حمیدالله

مترجم : محمود مهدوی دامغانی

ناشر کتاب : حکمت

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : محمد حمیدالله

مترجم : محمود مهدوی دامغانی

ناشر کتاب : حکمت

وزن(گرم) : 528

شابک : ‭978-964-244-152-5

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1394

شمارگان : 700

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 440

تاریخ ثبت : یکشنبه 21 مرداد 1397

تاریخ ویرایش : یکشنبه 21 مرداد 1397

کد : 68379

310,000 ریال 279,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
از مهمترین منابع شناخت حقایق تاریخی هر دوره اسناد و نامه هاست که بررسی آنها امکان فهم صحیح تری از آن دوران را فراهم می آورد. نامه های پیامبر اکرم (ص) از دیرباز و از همان زمان که کتاب های سیره و مغازی و فقه و حدیث و رجال و تاریخ تنظیم و تألیف شده، در آن منابع و مآخذ کم و بیش محل توجه بوده است.
اهمیت این نامه ها در این است که بسیاری از خواست ها و سنت های پیامبر اسلام (ص) که بهترین سرمشق برای مسلمانان پس از قرآن است، در آنها مطرح شده است و در مواردی هم تفسیر و توضیح احکام فقهی و اجتماعی اسلام را در بردارد.
این مجموعه در دو بخش شامل نامه هایی متعلق به دوران زندگی رسول اکرم (ص) و نامه های دوران خلفای راشدین است و هر یک از دو بخش مذکور به چند بخش کوچکتر از لحاظ سیاسی و جغرافیایی تقسیم شده است، که از آن جمله است نامه های مربوط به روم و ایران.

مجموعه نامه های متن حدود ۳۳۰ نامه است که البته بیش از ۱۵۰ نامه نقل شده است و حدود ۱۵۰ نامه هم از دوره حکومت خلفای راشدین در آن فراهم آمده است که به حدود ۱۰۰ نامه فقط اشاره شده است که البته از متن آن اطلاعی در دست نیست. اهمیت این نامه ها در این است که بسیاری از خواسته ها و سنن پیامبر (ص) که بهترین سرمشق برای مسلمانان پس از قرآن است، در آنها طرح شده است و در مواردی هم تفسیر و توضیح احکام فقهی و اجتماعی اسلام را در بر دارد و روزنه ای از پرتو درخشان اسلام است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر