فراخوانی فراخوانی ...

تراژدی قیصر

ادبیات کلاسیک جهان

40 بازدید

مولف : ویلیام شکسپیر

مترجم : فرنگیس شادمان

ناشر کتاب : شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : ویلیام شکسپیر

مترجم : فرنگیس شادمان

ناشر کتاب : شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

وزن(گرم) : 206

شابک : ‭978-964-445-973-3‬‬

نوع جلد : جلد نرم

قطع : پالتویی (20*10)

سال نشر : 1397

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 6

تعداد صفحات : 172

تاریخ ثبت اطلاعات : شنبه 24 شهریور 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : دوشنبه 5 آذر 1397

کد : 69292

100,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
تراژدی جولیوس قیصر نخستین تراژدی بزرگ شکسپیر، شاعر و نمایشنامه نویس نامدار انگلیسی، به شمار می رود. مضمون این نمایشنامه از تاریخ رومیان گرفته شده: گروهی از آزادی خواهان روم بر ضد قیصر، که پس از فتوحات اسپانیا قدرت فراوان یافته است، متحد می شوند و وی را از پای در می آورند. بروتوس دوست شریف و آزاده قیصر، نیز از این گروه است، اما قصد آزادی خواهان با این جنایت از پیش نمی رود، بلکه سرگذشتی شوم و غم انگیز دامن گیر آنان می گردد.

در این اثر سادگی و عظمت و جلالی گیرنده نهفته است. بعضی از قطعات این تراژدی بهترین نمونه فصاحت در زبان انگلیسی است. هنرمندی شکسپیر در توصیف خصایص اخلاقی قهرمانان و پروراندن سرگذشت غم انگیز آنان این تراژدی را از آثار ممتاز وی ساخته است. کثرت عده کسانی که فریفته نمایش این اثرند گفته کسی یوس، یکی از قهرمانان، را به خاطر می آورد که می گوید: (چه قرن ها از این پس که این صحنه عالی ما را، در کشورهایی که به وجود نیامده و به زبان هایی که هنوز شناخته نیست، نمایش بدهند.)
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر