فراخوانی فراخوانی ...

اخگر گداخته حکومت: تجربه دولت سازی شیعیان در عراق پساصدام

78 بازدید

مولف : علی طاهر الحمود

مترجم : سید حسین مرکبی

ویراستار : راضیه حقیقت

ناشر کتاب : آرما

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : علی طاهر الحمود

مترجم : سید حسین مرکبی

ویراستار : راضیه حقیقت

ناشر کتاب : آرما

وزن(گرم) : 437

شابک : ‭978-600-8679-45-5‬‬

نوع جلد : جلد نرم

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1397

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 416

تاریخ ثبت اطلاعات : یکشنبه 15 مهر 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : شنبه 26 آبان 1397

کد : 69670

450,000 ریال 405,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
شیعیان عراق در طول تاریخ این کشور همیشه در اپوزیسیون بوده و هیچ جایی در اداره حکومت نداشتند. از سال ۲۰۰۳ یعنی از سال سقوط صدام به بعد جایگاه آنها عوض شد و چون از نظر جمعیتی در اکثریت بودند اداره حکومت را در دست گرفتند. کتاب «اخگر گداخته حکومت» با نگاهی جامعه شناختی به تحلیل تجربه دولت سازی شیعیان پس از صدام می پردازد.

علی طاهر الحمود، از دوران کودکی در قم زندگی کرده و تحصیلات حوزوی هم دارد. در حوزه آکادمیک نیز او دکترای جامعه شناسی دارد و اکنون استاد جامعه شناسی دانشگاه بغداد است. کتاب با عنوان اصلی «جمرة الحکم: شیعة العراق و مخاضات بناء الدولة و الأمة بعد ۲۰۰۳» توسط دانشگاه بغداد با همکاری یونسکو منتشر شده است.

کتاب سه بخش اصلی دارد. بخش های اول و دوم در اصل ادبیات تحقیق نویسنده است. نویسنده ابتدا به شکل گیری تشیع در عراق پرداخته و تاریخ خوبی را از آن بیان می کند. در بخش دیگری به نظریه های دولت در علوم سیاسی مدرن مانند نظریات کانت، هگل، دورکیم، هابرماس و... همچنین نظریه های دولت در فقه سیاسی شیعه و اندیشه های کسانی چون میرزای نائینی، محقق کرکی، آیت الله العظمی سیستانی و امام خمینی(ره) می پردازد. در ادامه نیز تحلیل در دست گرفتن حکومت و شیوه های حکومتداری شیعیان را تحلیل می کند.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر