فراخوانی فراخوانی ...

خطابات قانونیه

48 بازدید

ناشر کتاب : موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) | موسسه چاپ و نشر عروج

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1392

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 3

تعداد صفحات : 200

تاریخ ثبت اطلاعات : سه‌شنبه 17 مهر 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : شنبه 26 آبان 1397

کد : 69706

60,000 ریال 54,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
در کتاب حاضر نخست به تبیین نظریه ی "خطابات قانونیه" از نوآوری های امام خمینی (ره) در اصول فقه و ادله ی آن با بهره گیری از نوشته ها و تقریرات درس های امام (ره) پرداخته شده است. و سپس دیدگاه برخی از علمای معاصر (شامل آیت الله یوسف صانعی، محمدعلی گرامی، محمد مومن، سیدعلی محقق داماد، سیداحمد مددی و حجج اسلام مهدی گنجی و محمدصادق لاریجانی) در باب این نظریه عرضه گردیده نیز اشکالاتی که بر آن وارد شده است.

گفتنی است، نظریه ی خطابات قانونیه دیدگاهی است درباره ی چگونگی تشریع احکام در شریعت اسلام. این نظریه در پاسخ به این پرسش اصلی شکل می گیرد که آیا خطابات شرعیه ای که از طریق آن ها احکام شرعی اثبات می شود، اصالتا متوجه افراد است یا جامعه، صاحب نظریه بر این عقیده است که خطابات شرعی بالاصاله متوجه جامعه است و اگر افراد نیز خود را مخاطب شارع می بینند، از آن رو است که افراد جامعه ی مخاطب شارع هستند.
محصولات مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر