فراخوانی فراخوانی ...

تحول نگرش نسبت به زن و تاثیر آن در انقلاب اسلامی

70 بازدید

مولف : نرگس نیکخواه قمصری

ناشر کتاب : پژوهشکده امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، معاونت پژوهشی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1390

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 2

تعداد صفحات : 294

تاریخ ثبت اطلاعات : پنج‌شنبه 19 مهر 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : شنبه 26 آبان 1397

کد : 69752

80,000 ریال 72,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
نویسنده در این کتاب جایگاه زن را در جامعه ی ایران پس از انقلاب تجزیه و تحلیل نموده و مطالب خود را در پنج بخش طبقه بندی نموده است: کلیات طرح پژوهش، تحلیل گفتمان سنتی درباره ی زن، تحلیل گفتمان مدرنیزاسیون درباره ی زن، تحلیل گفتمان انقلاب، و ارزیابی عملکرد گفتمان ها.
نویسنده چنین نتیجه می گیرد که هیچ یک از گفتمان ها به زبان و مسائل آن ها به عنوان امری مستقل و دارای هویت ویژه نگاه نکرده اند. گفتمان مدرنیزاسیون بیش تر به نقش زنان در مدرنیزاسیون، آن هم با تعریفی محدود و خاص پرداخته و گفتمان انقلاب اسلامی نیز تحقق وضعیت مناسب درباره ی زنان را محدود به براندازی حاکمیت نظام سلطه و طاغوت داند. چنین نگرشی حتی در سال های اخیر نیز ملاحظه می شود. برخی از روشنفکران اسلامی مساله ی زنان را تنها تا حدی قابل طرح می دانند که در چارچوب پروژه ی نوسازی توسعه ی سیاسی کشور قرار داشته باشد و اساسا هویت مستقلی برای مباحث و مسائل مبتلا به آنان قائل نیستند.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر