فراخوانی فراخوانی ...

نقد عمر: زندگانی و خاطرات (دوره دو جلدی)

116 بازدید

مولف : علی دوانی

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : علی دوانی

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

وزن(گرم) : 2135

شابک : 978-964-476-443-1

نوع جلد : جلد سخت

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1397

شمارگان : 500

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 1300

تاریخ ثبت اطلاعات : دوشنبه 23 مهر 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : چهارشنبه 22 اسفند 1397

کد : 69795

950,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
«نقد عُمر» روایت بلندی از فراز و نشیب زندگی مورخ مشهور معاصر، علامه فقید علی دوانی به قلم خود اوست که شامل: کودکی او در طبیعت بکر دَوان، تحصیل توأم با کار در شرکت نفت آبادان، عزیمت به نجف برای تحصیلات حوزوی، ادامه تحصیلات عالیه در قم، پیوند با خاندان علمی مشهور «آل آقا»، شرکت فعال در نهضت ملی شدن نفت، همکاری مؤثر در راه اندازی ماهنامۀ «مکتب اسلام» با عنوان اولین مجله حوزه علمیه، پیشگامی در نگاشتن شرح حال و آثار علمای بزرگ شیعه از دوران ائمه معصوم (ع) تا عصر حاضر، آغاز تاریخ نگاری نهضت های اسلامی ایران از دوران مغول تا انقلاب اسلامی، گشایش باب داستان نویسی مستند تاریخ اسلام، فتح باب پژوهش های موعودشناسی، ترجمه و تصحیحِ برجسته ترین آثار در زمینه فرق و مذاهب و فرهنگ و تمدن مسلمین در پهنه آسیا و اروپا و آفریقا، و نهایتاً ده ها اثر ماندگار دیگر در موضوعات فرهنگی و اجتماعی و ادبی، بعلاوه سخنرانی ها و مقالات تحقیقی در همایش های بزرگ علمی داخلی و خارجی قبل و بعد از انقلاب اسلامی.

ایشان با مهاجرات از قم بیشتر عمر خود را در تهران گذرانید و با فراغت از هر پست و سمت، علاوه بر تحقیق و تألیف و ترجمه و تصحیح متون، به تدریس در دانشگاه نیز اشتغال ورزید. وی با نثر روان و بی تکلف خویش، راوی صادق مشاهدات مستقیم خود از صحنه های حساس سیاسی و اجتماعی گذشته نه چندان دور ایران و بخشی از خاورمیانه تا زمان حاضر است که با توانایی تحسین برانگیز در بیان جزئیات امور، مستندی معتبر و ماندگار و در عین حال جذاب برای محققان و علاقمندان تاریخ معاصر ایران و تشیع پدید آورده است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر