فراخوانی فراخوانی ...

سنت تصحیح متن در ایران پس از اسلام

15 بازدید

مولف : مجتبی زمرد

ناشر کتاب : هرمس

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : مجتبی زمرد

ناشر کتاب : هرمس

وزن(گرم) : 355

شابک : ‭978-600-456-001-6‬‬

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1396

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 296

تاریخ ثبت اطلاعات : پنج‌شنبه 15 آذر 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : یکشنبه 18 آذر 1397

کد : 71360

320,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
امروزه بیشتر تحقیق های تاریخی در حوزه های گوناگون به دانش تصحیح متن وابسته است. مصحح می کوشد با استفاده از روش ها و قواعد خاصی متنی را بر اساس دست نویس های موجود و منابع جانبی بازسازی کند. برخی بر این گمان اند که روش ها و اصول و قواعدی که مصححان در تصحیح متون به کار می برند، در دوره جدید از اروپاییان گرفته شده است.

«سنت تصحیح متن در ایران پس از اسلام» که رساله دکترای نویسنده است، می کوشد تا با بررسی دستنویس ها و آثار مکتوب دانشمندان مسلمان ایرانی نشان دهد که فن تصحیح متون در تمدن اسلامی دانشی دیرینه است که ایرانیان در پیدایی و تطور آن سهمی ممتاز داشته اند. همچنین تلاش شده است تا با بررسی تاریخی فن تصحیح در ایران بعد از اسلام روش ها و ویژگی ها و معایب و مزایای سنت تصحیح مورد نقد و بررسی قرار گیرد. آرای مصححان بزرگ ایرانی در دورۀ جدید هم در این کتاب بررسی شده است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر