فراخوانی فراخوانی ...

روض الجنان و روح الجنان فی تفسیر القرآن - جلد نهم

113 بازدید

مولف : ابوالفتوح رازی

گردآورنده کتاب : محمدجعفر یاحقی | محمدمهدی ناصح

ناشر کتاب : بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : ابوالفتوح رازی

گردآورنده کتاب : محمدجعفر یاحقی | محمدمهدی ناصح

ناشر کتاب : بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی

وزن(گرم) : 785

شابک : 978-964-444-521-7

نوع جلد : جلد سخت

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1396

شمارگان : 500

چاپ جاری : 5

تعداد صفحات : 400

تاریخ ثبت اطلاعات : پنج‌شنبه 20 دی 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : شنبه 25 اسفند 1397

کد : 73288

260,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
کتاب «روض الجنان و روح الجنان فی تفسیر القرآن» که از بهترین و سودمندترین تفاسیر جهان اسلام و مقبول ترین نگارش های قرآنی فارسی امامیه در تاریخ به شمار می رود ، تألیف حسین بن علی بن محمدبن احمد خزاعی نیشابوری معروف به شیخ ابوالفتوح رازی است .
در این اثر سوره های قرآن کریم از سوره مبارکه فاتحه تا آیه ۶۶ سوره بقره تفسیر شده است. این اثر از همان نخست با اقبال فراوان روبه رو شد.
ابوالفتوح رازی مؤلف این اثر از تبیان شیخ طوسی در تفسیرش بهره گرفته و به نقل آرای مفسران سنی هم اهتمام ورزیده است . قبل از این تصحیح دو تصحیح کامل دیگر به کوشش مهدی الهی قمشه ای و میرزا ابوالحسن شعرانی منتشر شده است، اما تصحیح حاضر دقیق ترین و محققانه ترین تفسیر به شمار می رود.

روش کار مؤلف، پس از ذکر مقدمه ای کوتاه در معانی و اقسام قرآن و بحثی در معنای تفسیر و تأویل و استعاذه، این است که آیه یا آیاتی از هر سوره را به ترتیب، از فاتحه تا ناس، آورده و به صورت زیرنویس و لفظ به لفظ به فارسی استوار و پاکیزه ای ترجمه کرده است. آنگاه از ابتدا، پس از ذکر بخش های کوتاهی از آیات، به تفسیر و شرح لغوی و صرفی و نحوی و فقهی و کلامی آن پرداخته و در هر مورد، اقوال و آرای مفسران و نحویان و لغویان و فقها و متکلمان را با استفاده از منابع متقدم ذکر کرده است. اشاره های تاریخی و قصص و حکایات و تمثیلات و مباحث فقهی نیز در کتاب آمده است. مباحث تکراری در آیات به موارد قبلی ارجاع شده است و خود مؤلف نیز به این نکته اشاره دارد مباحث ذوقی و ادبی و عرفانی هم بیش و کم در خلال بخش های تفسیری مطرح شده است.

این جلد از مجموعه حاضر به تفسیر از آیه 171 سوره اعراف تا آیه 89 سوره توبه می پردازد.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر