فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

مطلع مهر، راهکارهای جامع و کاربردی برای انتخاب همسرناشر کتاب : حدیث راه عشق
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
شمارگان: 3000
چاپ جاری: 61
تعداد صفحات: 266
وزن(گرم): 356
تاریخ ثبت: شنبه 6 شهریور 1389
تاریخ ویرایش: دوشنبه 3 آبان 1395
کد : 7362
تعداد بازدید: 11942
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

100000 ریال
90000 ریال
معرفی کتاب
این کتاب تلاش کرده تا در موضوعات مختلفی که مبتلا به مراحل ازدواج از تعیین ملاک ها تا خواستگاری و تعیین مهر و تحقیق و…. مجموعه ای از راهنماها و سوالات و اشکالات مختلف را ارائه کرده و به تناسب هر فصل رجوع جدی نیز به آیات و روایات داشته باشد.
نمودارهایی که خلاصه توضیحات هر فصل را در خود دارد، در انتها یا میانه ی فصل ها کاربرد این کتاب را برای هر فرد با هر درجه از معلومات و تحصیلات و اطلاعات در این حوزه ی خاص دو چندان کرده است.

«فوریت ازدواج» عنوان فصل نخست است که به مواردی چون وجوب ازدواج در شرایط کنونی، ضرورت تحصیل مقدمه ی واجب (برای عفاف و حفظ نسل)، وظیفه همگانی جهت تحصیل ازدواج ، رفع موانع ازدواج (مصداق صد عن سبیل الله) می پردازد.

«احراز شرایط اولیه برای ازدواج» عنوان فصل بعدی است که به مواردی نظیر برنامه ریزی نه شتاب زدگی، مطالعات اولیه، تحصیل آمادگی برای ازدواج، شرایط لازم برای ازدواج، بلوغ اشد، رشد عقلانی، راه های احراز انواع دیگر بلوغ نظیر بلوغ عاطفی، جنسی، اجتماعی، فرهنگی و… طرح شده است.

«معیارهای انتخاب همسر» فصل بعدی است که با طرج مشکلات و پیچیدگی تعیین معیار، هدف از ازادواج، کفویت و همتایی، خودشناسی آغاز شده و ملاک هایی چون آرامش حقیقی در ازدواج، تطابق فرهنگی، احساس خوشایندی مطرح گردیده است.

« آداب خواستگاری» عنوان فصل چهارم است که با طرح حایگاه عقل و قلب در انتخاب، دلدادگی، آشنایی های مستقیم آغاز شده و با شیوه ی برخورد با آشنایی های مستقیم، آشنایی از طریق چت، خواستگاری غیر مستقیم، نکاتی در مورد انواع خواستگاری رسمی و غیر رسمی ادامه می یابد. سپس مجلس خواستگاری و نکاتی در مورد آداب خواستگاری طرح می شود. و در گام نهایی گفتگو و چگونگی آغاز و استفاده از دیدگاه های خانواده پس از اولین جلسه مطرح می شود، شیوه ی گفتگوی دو نفره و ارائه نکات عملیاتی برای آن از ویژگی های دیگر این فصل است. شناسایی از روی سوالات فرد، شیوه ی سوال کردن، تشخیص صداقت، حدود بیان اسرار زندگی در خواستگاری، نکات قابل توجه در مورد کفتگوی خواستگاری سوالات گفتگو ، احکام و آداب خواستگاری در نگاه اهل بیت نیز بخش پایانی این فصل را شامل می شود.

«ضرورت تحقیق در ازدواج» با ذکر زمان تحقیق، منابع تحقیق، خصوصیات محقق، شیوه تحقیق، نکات مهم در تحقیق نیز فصل پنجم کتاب را شکل می دهد.

«تصمیم گیری» موضوع فصل ششم است که حایگاه قسمت در ازدواج، توکل، جایگاه استخاره در ازدواج، مشاوره، شیوه ی ارزیابی ملاک ها، نکات پزشکی، دوری از شتاب زدگی، نکات اساسی در تصمیم گیری، دوری از ازادواج تحمیلی از نگا ه روایات را در برمی گیرد.

«نقش مهریه در ازدواج» عنوان فصل هفتم است که فلسفه ی مهریه، میزان مهریه، مهرالسنه، عوامل بالا رفتن مبلغ مهریه، احکام مهریه، مجلس مهریه برون، مهریه از نظر اهل بیت را در بر می گیرد.

فصل هشتم و پایانی «بهترین انتخاب» است که به صورت فشرده تلاش کرده مباحث کتاب را مرور بنماید.

گزیده کتاب
فراز 1:
بیان اسرار زندگی در خواستگاری (قسمت سوم)، ص 148:
از گفتن عیبی که خواستگاریتان را بر هم می زند ابا نداشته باشید؛ چون در غیر این صورت خانه را در زمین سستی بنا کرده اید.
عیبی که امکان دارد گفتن آن یک خواستگاری را بر هم بزند نگفتن آن زندگی را به هم خواهد زد.


فراز2:
جوانی که نسبت به مسائل خانوادگی احساس مسئولیت ندارد، هر چند از نظر جسمی، سن و سال و حتی تمکّن مالی امکان ازدواج داشته باشد به طور طبیعی وقت ازدواجش نیست...
در مورد دختر خانم ها نیز احساس مسئولیت صادق است...
خواهر و برادری که در یک خانواده نمی توانند با هم ارتباط عاطفی و روح سازش داشته باشند چگونه می توانند پس از ازدواج با همسران خود ارتباط عاطفی برقرار نمایند. بنابر این از دیگر شرایط ازدواج «بلوغ عاطفی» جوانان است.


فراز3:
نکات قابل توجه در مورد گفتگوهای خواستگاری (قسمت اول)، ص 148 و 149:
چنانچه در مورد خواسته هایی که برای شما نقش اساسی و محوری دارد با طرف مقابل به تفاهم نرسیدید گفتگو را ادامه ندهید. همچنین اگر هرچه فکر کردید در مورد خواسته های او نتوانستید با او کنار بیایید به گفتگو ادامه ندهید.
جلسه گفتگوها را با فواصل زمانی مناسب بگذارید تا در خلال آن برای تفکر و ارزیابی و تحقیق وقت کافی داشته باشید.
و ...


فراز4:
بیان اسرار زندگی در خواستگاری (قسمت اول)، ص 147 و 148:
اگر در دوران مجرّدی دچار لغزشی شده اید و کسی هم از آن با خبر نیست و شما نیز توبه کرده اید، بعد از ازدواج هم همسرتان متوجه نمی شود، نباید آن را در جلسه خواستگاری مطرح کنید. گناهان و خطاهای ما بین ما و خدای ماست، … از طرف مقابل هم نخواهید به این مسائل اشاره کند.
ولی اگر مسأله ای قبل از ازدواج برای شما حادث شده که ممکن است بعد از ازدواج برملا شود و شما نگران افشای آن هستید حتماً آن را به نحوی مطرح سازید.


مولف
امیرحسین بانکی پور فرد
دکتر امیر حسین بانکی پور در سال 1349 در استان اصفهان دیده به جهان گشود و با توجه به علاقه وافری که به علوم دینی داشتند در سال 1361 وارد حوزه علمیه شدند و تا مقطع سطح 2 اقدام به تحصیل نمودند. ایشان علاوه بر مدرک حوزوی دارای مدرک کارشناسی ارشد الهیات - فلسفه اسلامی در سال 1376 از دانشگاه تربیت مدرس تهران و همچنین مدرک دکترای فلسفه غرب می باشند از ایشان آثار ارزشمندی مانند «مطلع مهر»، «سر دلبران» و «اخلاق خانواده» به چاپ رسیده است.


ناشر کتاب

اخبار کتاب
چاپ 22 «همه باید بدانند» آیت الله امینی : کتاب«همه باید بدانند» نوشته آیت الله ابراهیم امینی، برای بیست و دومین بار از سوی مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، این کتاب که به منظور تبیین معارف اسلامی نگارش شده، دربردارنده مطالب مختلفی برای گروه سنی عمومی، نوجوان و جوانان است. بر اساس این گزارش، این کتاب در شش فصل«خداشناسی»، «نبوت»، «امامت»، «معاد»، «اخلاق» و «فروع دین» و در سه محور عقاید، اخلاق و فروع دین تدوین شده است. بخش اول این کتاب به عقاید و اموری که به فکر و عقل انسان مربوط است و بخش دوم به اخلاق، …


عرضه کتاب های مسابقه بخون و ببر در پاتوق کتاب فردا : دوره جدید مسابقه کتابخوانی بخون و ببر در برنامه خندوانه با معرفی ده کتاب آغاز شده که علاقه مندان به شرکت در مسابقه میتوانند این کتاب ها را از سایت پاتوق کتاب فردا تهیه نمایند.


کتاب جدید آیت‏الله امینی: ازدواج، موانع و راه‏حلها : کتاب ازدواج، موانع و راه حل ها به قلم آیت الله ابراهیم امینی از سوی مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد. آیت الله ابراهیم امینی در کتاب «ازدواج، موانع و راه حل‌ها» به جمع‌آوری مسائلی که سالیان گذشته در مورد ازدواج در خطبه های نماز جمعه بیان کرده پرداخته است. عناوین این کتاب در پنج فصل عبارت است از «ازدواج از دیدگاه اسلام؛ اهداف و منافع»، «ضرورت دقت در انتخاب همسر و صفات همسر خوب»، «راه های شناخت همسر»، «مناسب ترین سنین ازدواج و علل تأخیر و راه حل ها» و «مسئولان ازدواج». مؤلف در بخشی از مقدمه کتاب …


گفتگو با امیرحسین بانکی پور نویسنده کتاب «دختران آفتاب» : نویسنده کتاب «دختران آفتاب» گفت: در این کتاب ضعیف کشی نکردیم؛ یعنی به نظرات مخالف هم فرصت دادیم و به طور احسن هم نظرات مخالف گفته شده است. البته این روش را از شهید مطهری یاد گرفته ایم.


نگاهی به کتاب های پرفروش کشور در هفته گذشته : دانشگاه ها که باز شود حتما تغییراتی در کتابخوانی کشور ایجاد خواهد شد و سر کتابفروشها شلوغ تر. پس فعلا آمار پرفروشهای این روزهای آخر تابستان را داشته باشید تا از یکی دو تا ترازوی نشر دیگر حال و هوای ماه مهر هم به این مطالب بیاید.
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!