فراخوانی فراخوانی ...

تظاهرات ضد جنگ: تحلیل محتوا و گفتمان اعتراض های مردمی در سراسر جهان نسبت به جنگ آمریکا علیه عراق

تهیه کننده : موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر

ناشر کتاب : موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران

سال نشر : 1382

تعداد صفحات : 243

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 9810003022

معرفی کتاب

تظاهرات ضد جنگ که از پیش از حمله نظامی آمریکا به عراق آغاز شد با شروع جنگ به اوج خود رسید. آنچه که در این مجموعه گردآوری شده، نمونه هایی از تظاهرات ضد جنگ در برخی نقاط جهان است که به صورت منطقه ای انتخاب شده اند که به تفکیک قاره عبارتند از:
الف_ آمریکای مرکزی: ایالات متحده
ب_ آمریکای لاتین: آرژانتین ، اکوادور، کلمبیا
ج_ آمریکای شمالی: کانادا
د_ اروپا: آلمان، انگلیس، ایتالیا، فرانسه، ایرلند، روسیه، اسپانیا
ذ_ آفریقا: مصر، سودان، آفریقای جنوبی، الجزایر، مغرب
ه_ اقیانوسیه: استرالیا، زلاندنو
و_ آسیا: ترکیه، اندونزی، پاکستان، کره جنوبی، لبنان، فلسطین، تایلند، هند، یمن، عمان، بحرین، چین، اردن، فیلیپین، تایوان، ژاپن

بررسی تظاهرات های ضد جنگ در این 35 کشور در فاصله زمانی 20 اسفند ماه (10 مارس) تا 20 فروردین (9 آوریل) صورت گرفته است. از آنجا که مهم ترین منابع بررسی رسانه های خارجی بوده است، ضریب دقت با توجه به جهت گیری رسانه ها پایین می آید. البته برای رفع این مشکل سعی شده تا حتی الامکان یک خبر از منظر چند رسانه مورد بررسی قرار گیرد و این امر به خصوص در بخش کلید واژه ها و پیام های تقویت شده رعایت شده است.

در بررسی هر کشور 6 موضوع به صورت جداول تحلیل محتوا مورد بررسی قرار گفته است. عوامل برگزار کننده تظاهرات، مکان های برگزاری تظاهرات، شیوه برخورد پلیس با تظاهرکنندگان، کلید واژه های مهم، پیام های تقویت شده و اقدامات صورت گرفته از سوی تظاهر کنندگان مواردی هستند که در هر کشور مورد بررسی قرار گرفته اند و نتیجه هر کشور در پایان آورده شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط