بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

قدرت اجتماعی در سیاست بین الملل

ناشر دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده پیتر وان هام

مترجم ارسلان قربانی شیخ نشین | رضا سیمبر

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 384

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7649210003022
17,500 16,625 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر اثر برجسته ‌ای در زمینه تشریح قدرت اجتماعی و ابعاد مختلف آن در سیاست بین‌ الملل است‌ که می ‌تواند، کمک مؤثری برای پژوهشگران، دانشجویان، و اساتید محترم باشد. امروزه، بحث قدرت نرم یکی از مباحث عمده و مطرح در رشته روابط بین ‌الملل محسوب می ‌شود، که تاکنون، مؤلفان گوناگونی از زوایای مختلف به آن پرداخته ‌اند و ابعاد و پیچیدگی‌ های آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده‌ اند. نکته مهم در مطالعه و بررسی قدرت اجتماعی به‌ عنوان یک مقوله قدرت نرم این است که موضوع اصلی و مورد تأکید تنها ملت - کشورها محسوب نمی‌ شوند، بلکه سایر بازیگران غیر دولتی مانند سازمان ‌های غیر دولتی، اتحادیه ‌های گوناگون، کارگزاران تجاری و اقتصادی، کارآفرینان، مجامع فکری و حتی نخبگان نیز در آن، هر کدام به نوعی نقش‌ آفرین می‌ باشند.
یکی از مؤکدات مؤلف این کتاب، تأکید بر جنبه ‌های مشروعیت‌ ساز در قدرت اجتماعی است که عمدتاً از سطوح پایین اجتماعی به سمت سطوح بالاتر سیاسی می ‌باشد. در این باره، نرم‌ ‌آفرینان اجتماعی، همانگونه که در سطح ملی نقش آفرینند می‌ توانند در سطوح بین ‌المللی نیز مؤثر باشند، و به این ترتیب به سمت ایجاد عرف‌ ها، هنجارها و نهایتاً رژیم ‌های بین‌ المللی حرکت کنند. در این مجموع ارتباط ارگانیک قدرت سخت اجتماعی با مقوله قدرت نرم آن به شکل منتقدانه ‌ای مورد بحث قرار می ‌گیرد و نتیجه گرفته می ‌شود که قدرت‌ نرم اجتماعی دارای چالش ‌ها و محدودیت‌ های ذاتی مختص به خود است. افق موفقیت کارگزاران در نرم‌ آفرینی تا حد زیادی منوط به مشروعیت ‌‌سازی آنهاست.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط