بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

گفتمان معاصر 4: انقلاب عقلانی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7744910003022
7,000 6,300 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«گفتمان معاصر»، عنوان سلسله نوشتارهایی است در تبیین کلیدی ترین مفاهیمی که مورد نیاز جامعه امروز ماست و در بیانات رهبر حکیم انقلاب اسلامی مورد توجه یا اشاره قرار گرفته است. این نوشتارها بر آن است که ترسیمی جامع، مستند، کوتاه و ساختارمند در باب این مفاهیم ارائه دهد تا تفسیری متقن و معتبر از این مفاهیم، پیش روی اندیشه ورزان و فعالان جبهه فکری انقلاب اسلامی قرار داشته باشد.

در کتاب «انقلاب عقلانی» که به نوعی مکمل مباحث گفتمان شماره 1 (فلسفه انقلابی بودن) است؛ معنای "عقلانی بودنِ انقلاب اسلامی" و به عبارتی دیگر، رابطه «انقلاب» با «عقلانیت» تبیین شده است. تبیین این رابطه، با کاوش در معنای «انقلاب عقلانی» صورت پذیرفته است. اصطلاحِ «انقلاب عقلانی» دربردارنده این معناست که انقلاب، انقلابیگری و گفتمان انقلاب اسلامی، عقلی بوده و از عقل ورزی نشأت گرفته است.
چیستی عقلانیت، اسلام و عقلانیت، تمایز و تشابه عقلانیت اسلامی و عقلانیت مدرن، عقلانیت در رویداد انقلاب اسلامی، مراتب عقلانیت در گفتمان انقلاب اسلامی، عقلانیت در ابعاد گفتمان انقلاب اسلامی (مبانی، اهداف، اصول و روش ها)، عناوین فصول و بخش های کتاب است.
در انتهای کتاب نیز جمع بندی و نتیجه گیری آمده است و دلالت هایی در خور توجه از مباحث پیشین در این بخش، ارائه شده است؛ که خود می تواند مطلع مباحثات و پژوهش های جدیدی در این زمینه باشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما