loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

کارکرد کشمکش های اجتماعی از منظر قرآن کریم

ناشر مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده احمدرضا تحیری

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 120

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 78880 10003022
23,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کشمکش های اجتماعی یکی از مباحث مهم جامعه شناختی و یکی از اساسی ترین مقولات مرتبط با مسئله نظم و ثبات اجتماعی و نقش عوامل مختلف در ایجاد، تثبیت و بقا یا برهم زدن این نظم و ثبات می باشد. نوشتار حاضر در صدد است تا با بهره گیری از معارف قرآنی و با استناد به آیات کتاب الهی، کارکردهای مختلف کشمکش های اجتماعی را مورد بررسی قرار دهد. بدین منظور ابتدا بحثی مختصر در مورد دیدگاه قرآن کریم در مورد مقوله کشمکش اجتماعی و انواع کشمکش ها از منظر قرآن کریم ارائه گردیده و سپس با استفاده از آیات کتاب الهی، کارکردهای مختلف کشمکش ها در قالب سه عنوان «کارکردهای هویتی»، «کارکردهای ارتباطی و «کار کردهای ساختاری» مورد بررسی قرار گرفته است. با ما ویژگی این نوشتار آن است که عمده مباحث مطرح در آن، مبتنی بر تحلیل و تبیین تنها چند فراز مختصر از دو آیه قرآن کریم در قالب ادبیات جامعه شناختی هستند که این مسئله، ظرفیت بسیار عظیم کتاب الهی در عرصه اسلامی سازی علوم انسانی و نظریه پردازی در راستای تدوین علوم انسانی اسلامی را می رساند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما