فراخوانی فراخوانی ...

نبرد در آسمان: زندگی نامه سرتیپ خلبان فضل الله جاویدنیا

5039 بازدید

مصاحبه گر : شهرام جانفشان | محمد معما

ناشر کتاب : عماد فردا

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مصاحبه گر : شهرام جانفشان | محمد معما

ناشر کتاب : عماد فردا

وزن(گرم) : 299

شابک : 978-600-92434-0-2

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1393

شمارگان : 2000

چاپ جاری : 5

تعداد صفحات : 254

تاریخ ثبت اطلاعات : پنج‌شنبه 30 دی 1389

تاریخ ویرایش اطلاعات : یکشنبه 26 دی 1395

کد : 7957

90,000 ریال
افزودن به سبد خرید


معرفی کتاب
کتاب نبرد در آسمان، حاوی مجموعه خاطرات امیر سرتیپ خلبان فضل الله جاویدنیا است. امیر سرتیپ خلبان فضل الله جاویدنیا متولد شهر اصفهان است که در دانشگاه افسری نیروی هوایی دوره خلبانی را گذرانده و از جمله خلبانانی است که دوره آموزش خلبانی را در سطح عالیه در کشور آمریکا گذرانده است.

سرتیپ خلبان جاوید نیا از ابتدای حمله عراق به ایران در کنار دیگر خلبانان تیزپرواز و شجاع نیروی هوایی حضور داشته است. وی خلبان هواپیمای اف ۱۴ بوده و در عملیات های کمان ۹۹، بیت المقدس، فتح المبین، خیبر، کربلای ۵، مرصاد و والفجر ۸ به همراه دیگر خلبانان نقش به سزایی داشته است.

خاطرات امیر سرتیپ خلبان فضل الله جاویدنیا در ۷ فصل: کودکی تا دانشگاه، ورود به نیروی هوایی تا انقلاب اسلامی، از ماجرای کردستان تا فتح خرمشهر، از فتح خرمشهر تا کربلای پنج، از عملیات آکروباسی تا مدال فتح، نجات دوباره من تا بازنشستگی، با دوستان از دست رفته گردآوری شده است. در انتهای کتاب، آلبوم تصاویر، معرفی هواپیما، اصطلاحات پروازی و نمایه نیز آورده شده است.

در ابتدای کتاب دست نوشته ای از امیر سرتیپ خلبان جاویدنیا به چاپ رسیده که در آن آمده است: "هنگامی که از زمین فاصله می گرفتم، کوه ها کوچکتر و بنا ها و برج های سر به فلک کشیده ریز تر می شد، انسان ها که دیگر قابل رویت نبودند اما مشاهده عظمت کاینات در افق بیکران آسمان ها فارغ از تمام دلبستگی زمینی مرا به خدا نزدیک تر و امید به زندگی را در من بیشتر می کرد."

امیر سرتیپ خلبان جاویدنیا از هم دوره های شهید عباس بابایی بوده که تاکنون مسئولیت هایی هم چون معاون گردان ۸۲ شکاری پایگاه اصفهان، رییس عملیات پایگاه شکاری اصفهان، مسئول آموزش به خلبانان جوان در اصفهان، مدیر سازمان طرح و برنامه نیروی هوایی ارتش را بر عهده داشته است. هم چنین امیر خلبان جاوید نیا افتخار دریافت نشان شجاعت در سال ۶۱، دریافت مدال فتح در سال ۶۹ از سوی مقام معظم رهبری دارد. وی در سال ۸۰ از سوی مقام معظم رهبری درجه سرتیپی دریافت کرد و در سال ۸۱ بعد از ۳۱ فعالیت در نیروی هوایی ارتش با بیش از ۴۰۰۰ ساعت پرواز بازنشسته شد.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
نظرات

رضا

این کتا یک شاهکار است.
به عنوان کتاب سال ارتش هم انتخاب شد.
نوصیه می کنم همه عزیزان مطالعه کنند

21 تیر 1390