loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

ایران سرزمین ائمه

شرح مسافرت و اقامت 1871 - 1885 م

ناشر به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی)

نویسنده جیمز باست

مترجم نوید فاضل بخششی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 352

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 79719 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
40,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«جیمز باست»، مبلغ مذهبی مسیحی از کلیسای پروتستان و میسیونر کمیسیون هیئت پرزبیتری، شرحی از سفر و اقامت خود در ایران طی سال های 1250 تا 1264 شمسی را در کتاب «ایران سرزمین ائمه» آورده است.

این کتاب، شرح وقایع و مشاهدات جیمز باسـت در طول مسافرت و اقامت در شهرهای مختلف ایران است. او این اثر را در سال 1884 میلادی و پس از مراجعت به کشورش نوشته است. این مبلغ مسیحی در این کتاب، اوضاع اجتماعی و رنگ و بویی از حال و هوای حاکم بر شهر و روستاهای ایران در آن ایام و به خصوص قحطی ای را که در آن زمان رخ داده، روایت کرده است.

برخورد او با حاکمان و مردم معمولی در مناطق مختلف تا حدی خواندنی و از لحاظ تاریخی در خور توجه است. باست علاوه بر گزارش اداری، نظامی و مالی، اطلاعات مهم و ارزشمندی را از جغرافیای شهرهایی مانند ارومیه، تبریز، سلطانیه، زنجان، قزوین، تهران، اصفهان، سنندج، سمنان، سبزوار و مشهد و مسیرهای آن ها که خود دیده است، ارائه می دهد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما