loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

پویش و رویش تعاملی زیدیه نخستین

ناشر پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

نویسنده روح الله توحیدی نیا

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 232

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 80813 10003022
25,000 23,750 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر، به تحلیل فرایند شکل ‌گیری مهم‌ ترین تفکرات سیاسی و مذهبی «زیدیه نخستین» می ‌پردازد. برای دستیابی به این مهم، محوریت دادن به تعاملات فکری زید بن علی، پیش‌ زیدیان و زیدی ‌مسلکان ضروری است و در این صورت، نقش بارز عاملان مذهبی و سیاسی جامعه روشن خواهد شد که از یک سو با محدودیت ‌های فکری و اجتماعی موجود مواجه بودند و از سویی ظرفیت ‌های توان ‌بخشی را برای بازاندیشی و نقش آفرینی در برابر خود مشاهده می‌ کردند. ریشه ‌ها، بسترها و ساز‌و‌کارهای گوناگون همگرایی و واگرایی زیدیه نخستین با ائمه معصومین (ع)، پیروان و اصحاب ایشان، معتزله، بنی‌ حسن و حاکمان اموی و عباسی بیانگر دو حرکت پرشتاب این گروه برای دستیابی به هویتی مستقل است که در اثر حاضر در دو بخش «پویش» و «رویش» بررسی می ‌شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما