بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. بازشناسی نظام سلطه؛ ساختار و کارکرد سلطه در نظام بین الملل

بازشناسی نظام سلطه؛ ساختار و کارکرد سلطه در نظام بین الملل

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8632410003022
قابل تهیه از مراکز پخش
28,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

روایت بین‌الملل از دیرباز متأثر از ساختار نحوه توزیع قدرت و نوع تعامل میان کنشگران در نظام بین‌الملل بوده است که به نوبه خود از اقدامات استعماری قدرت‌های استیلاجو تأثیر پذیرفته است. مناسبات مبتنی بر سلطه از زمان توسعه‌طلبی قدرت‌های اروپایی در قرن 15 میلادی تاکنون که دوران گذار یا انتقالی در روابط بین‌الملل نامیده می‌شود، کماکان تداوم داشته است .طی این قرون، نظام سلطه متناسب با تحولات ساختاری و معنایی به وقوع پیوسته در محیط بین‌المللی، در تلاش بوده ساختار و کارکرد خود را هماهنگ با تحولات بین‌المللی بازتعریف کند. در حال حاضر، نظام سلطه در صدد آن است که اهداف خود را از راه‌های هنجاری و ارزشی بر طیف وسیعی از بازیگران بین‌المللی، اعم از دولت‌ها، سازمان‌های بین‌المللی و نهادهای غیر دولتی، تحمیل نماید. انقلاب اسلامی ایران بر اساس نفی نظام سلطه، انسجام بخشی به رویکردهای مستقل با محوریت مقاومت و مقابله در برابر نظام سلطه را در دستور کار نظری و عملی خود قرار داده است.

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته علوم سیاسی در دوره کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «ساختار و کارکرد سلطه در نظام بین‌الملل» به ارزش 2 واحد (بر اساس سرفصل بازنگری شده در یکصد و چهلمین جلسه شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی، مورخ 1396/7/3) تدوین شده است. امید است افزون بر جامعه دانشگاهی دیگر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
محصولات مرتبط