loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

روش های ریاضی در فیزیک - جلد اول

ویراست جدید

ناشر مرکز نشر دانشگاهی

نویسنده جورج بی. آرفکن | هانس جی. ویر

مترجم اعظم پورقاضی

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 714

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 95540 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
150,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر کتابی است پیشرفته، بدین معنا که در آن علاوه بر آن که رابطه های ریاضی در قالب مثال هایی نمایش داده شده اند، اثبات شان نیز تقریبآٌ همواره ارائه گردیده اند.
این اثبات ها به صورتی نیستند که ریاضیدان آن ها را به طور جدی به حساب آورد، اما مفاهیم را مطرح می کنند و در آن ها بر رابطه هایی که در مطالعه ی فیزیک و زمینه های مرتبط با آن نقش اساسی دارند، تأکید می شود. قضیه هایی که در این رهیافت مطرح می شوند به طور معمول، به صورت عام ترین فرضیات یافت نمی شوند بلکه به تناسب کاربردهای محدودتری که در فیزیک دارند، ساخته و پرداخته شده اند. برای مثال فیزیک دان به طور معمول قضیه ی استوکس را درباره ی سطحی به کار می برد که به طور ضمنی همبند ساده گرفته می شود. به چنین فرضیه هایی صراحت بیش تری داده شده است. در این اثر بر مهارت های حل مسئله نیز به عمد تأکید شده است. این سطحِ پیشرفته تر درک و فراگیری فعال در درس های فیزیک امری رایج می باشد و مستلزم آن است که خواننده تمرین ها را انجام دهد. از این رو،

مجموعه های گسترده ای از مسئله ها که در هر فصل ارائه گردیده اند، بخش تکمیل کننده ی کتاب اند.

کتاب روش های ریاضی در فیزیک (جلد اول) مشتمل بر هشت فصل می باشد :

آنالیزبرداری 2. آنالیزبرداری در مختصات خمیده خط و تانسورها 3. دترمینان و ماتریس 4. نظریه ی گروه 5. سری های نامتناهی 6. تابع های متغیر مختلط I – ویژگی های تحلیلی، نگاشت 7. تابع های متغیر مختلط II 8. تابع گاما (تابع فاکتوریل)
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما