فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

هنر و حقیقت به ضمیمه ویتگنشتاین متفکر زبانناشر کتاب : رستا
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1393
شمارگان: 1100
چاپ جاری: 2
تعداد صفحات: 248
وزن(گرم): 316
تاریخ ثبت: پنج‌شنبه 24 آذر 1390
تاریخ ویرایش: شنبه 28 آذر 1394
کد : 9830
تعداد بازدید: 1393
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

130000 ریال
117000 ریال
معرفی کتاب
«هنر و حقیقت» مجموعه مقالات دکتر رضا داوری اردکانی است که به موضوعات هنر زبان و ادبیات می پردازد. از میان مقاله های کتاب می توان به «هنر چیست و با فرهنگ چه نسبت دارد»، «هویت هنر امروز»، «در انتظار هنر»، «درباره نقد هنر»، «ملاحظاتی درباره نقد شعر و ادبیات»، «فلسفه زبان غیر از علم زبان شناسی است»، «زبان و ادبیات» و «ویتگنشتاین متفکر زبان» اشاره کرد.

گزیده کتاب
هنر ابداع است و از میان موجودات تنها آدمی است که از این موهبت بهره دارد. یعنی ابداع کار خدایی است و آدمی در هنر چنانکه در فلسفه نیز تشبه به خداوند می کند. این تشبه مراتب دارد و در مطالعه این مراتب می توان عظمت و انحطاط اقوام و دوران ها را شناخت. در مواجهه با هنر همواره این پرسش فرعی در نظر است که شعر و هنر ما در چه وضعی است. اگر مردم از شعر و هنر رو بگردانند یا شاعر و هنرمند در میانشان نباشد، شئون دیگر زندگی شان خالی از خلل نمی تواند باشد.شعر و هنر حرف و تفنن نیست. اما چون هنر تفننی هم وجود دارد گمان غالب این است که هنر وسیله تفنن است و مگر نگفته اند که شعر بیان عواطف است؛ شعر بیان عواطف نیست، بلکه صورتی از سکنی گزیدن در زمین و شرط زندگی انسان ماست. بی هنر زندگی کردن ممکن است. اما زندگی آدمی با زندگی همه حیوانات دیگر تفاوت دارد و این تفاوت در زبان و با هنر آشکار می شود. فضائل دیگر آدمی اعم از علم و تدبیر و صنعت همه فرع سکنی گزیدن شاعرلنه آدمی است.


مولف
رضا داوری اردکانی
رضا داوری اردکانی سال 1312 در اردکان یزد به دنیا آمد و تا پایان دوره اول متوسطه در آنجا به مدرسه رفت. در سال 1330 از دانشسرای مقدماتی اصفهان دیپلم گرفت و در مهرماه همان سال به استخدام وزارت فرهنگ (وزارت آموزش و پرورش فعلی) درآمد و چندین سال در مدارس شهرهای اردکان، اراک، قم و تهران تدریس کرد. در سال 1334 برای تحصیل به دانشگاه تهران وارد شد و در رشته فلسفه به تحصیل پرداخت و در سال 1346 به اخذ درجه دکتری نائل آمد. داوری در سال 1346 استادیار دانشگاه تهران شد و در سال های 1350 به مقام دانشیاری نائل آمد و درنهایت در …ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!