فراخوانی فراخوانی ...

لوح فشرده مستند دلباخته؛ به همراه مستندهای «پیام بسیجی» و «یا اباالفضل العباس»

مجموعه آثار مستند - 9

تهیه کننده : مهدی همایونفر

کارگردان : سید مرتضی آوینی

ناشر الکترونیک : روایت فتح

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
35,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

گزیده لوح فشرده

با انجام عملیلت والفجر هشت در سال 1364، شهر فاو عراق به دست رزمندگان ایرانی افتاد. ارتش عراق سعی زیادی کرد تا شهر را پس بگیرد که موفق نشد. اما تبلیغاتی که صدام برای پس گرفتن فاو راه انداخته بود چیزی نبود که بشود به راحتی از کنارش گذشت. اوایل تابستان 65، ارتش عراق به شهر مهران حمله کرد و آن را گرفت. به این ترتیب صدام اعلام کرد مهران گروگان شهر فاو عراق خواهد بود. بعد از این تبلیغات وسیع، ایران حمله گسترده اش را برای پس گرفتن شهر مهران شروع کرد که خیلی زود هم نتیجه دادو شهر آزاد شد.
در برنامه دلباخته دوربین روایت فتح سراغ رزمنده هایی رفته که در ارتفاعات قلاویزان، مشغول دفع ضد حمله های ارتش عراقند. بین این رزمنده ها دانش آموزی از شهرستان خرم آباد لرستان هست به اسم مسلم رضایی و پیرمردی سرزنده و عارف مسلک که آقای ملازاده صدایش می کنند. حرف های این دو رزمنده گرچه در فضای آن روز جبهه ها عادی است، اما در روزگاری دیگر سخت قابل تامل و شنیدنی است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط