فراخوانی فراخوانی ...

در قلمرو اندیشه امام موسی صدر 11: عبادت یا عبودیت؟

مولف : سید موسی صدر

ناشر کتاب : موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 254

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
200,000 190,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب، کتاب یازدهم از مجموعه «در قلمرو اندیشه امام موسی صدر» است که حاوی گفتارها و نوشتارهای امام صدر درباره عبادت و دعا و برخی مناسک دینِ اسلام است.

محتوای این کتاب، ما را به چارچوب و پارادایمِ دین شناسی امام صدر راه می برد. اگر مدعی هستیم که «اسلامی که موسی صدر می فهمد» اجتماعی است، برداشت های متنوع او از مفاهیم عبادی در این کتاب از دلایل این ادعاست. از این رو، برخی پیام های اعیادِ مذهبیِ ناظر به حوادث روز را در مجموعه گنجاندیم که اساساً در نگاه امام صدر فاصله ای میان عبادیات و اجتماعیات نیست و این هر دو در اندیشه و عمل او درهم می آمیزد.

جستارهای «عبادت و عبودیت» و «روزه، تمرین جهاد» و «شادمانی مومن» و «پس از عید» پیش از این در کتاب های ادیان در خدمت انسان و نای و نی چاپ شده اند. اما برای اینکه مجموعه حاضر حتی المقدور کم و کاستی نداشته باشد، در این مجموعه هم آورده شده اند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط