فراخوانی فراخوانی ...

ماهنامه خیمه شماره 113 و 114

نشریه هیئت ها و مجالس مذهبی

صاحب امتیاز : محمدرضا زائری

مدیر مسئول : محمدرضا زائری

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
65,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

گزیده نشریه

شماره 113 و 114 ماهنامه خیمه شامل پرونده های ویژه ای برای «فیلم رستاخیز»، «همایش تجلیل از پیر غلامان» و «اخباری گری» و با آثار و گفتاری از احمدرضا درویش، محسن الویری، اکبر عالمی، فرهاد قائمیان، یدالله بهتاش، علی معلم، احمد بابایی، محسن علی اکبری، سید محمد غروی و مهدی مسائلی می باشد.

معرفی نشریه

محمدرضا زائری – مدیرمسئول ماهنامه خیمه – در سرمقاله این شماره می نویسد:

«... امروز و در عصر رسانه و ارتباطات که زبان بین المللی انتقال پیام زبان تصویر و سینماست لازمه تحقق این هدف ساخته شدن فیلم هایی همچون رستاخیز است و باید این آثار هنری و تصویری به زبان مخاطب جهانی و با ادبیات و عناصر بصری و طبق فهم او ساخته شود ... تجربه فیلم رستاخیز را باید قدمی درراه معرفی حادثه عاشورا به مخاطب گسترده جهانی و تجربه ای برای برقراری ارتباط بین المللی دانست و هرچند به طور طبیعی همه ما انتقادهایی هم به آن داریم ولی باید توجه کنیم این فیلم برای مخاطب بین المللی ساخته شده و بدون شک هر کار تازه ای اشکال و ابهام هایی دارد و در کنار نقاط قوت فراوان از نقاط ضعف نیز خالی نیست...آنچه مهم است توجه ما به اصل هدف و پرهیز از حاشیه سازی و جنجال هایی است که هدف دشمن را برای توقف فعالیت تبلیغی ما تأمین می کند. ...امروز هم متأسفانه مسائلی مانند درگیری ها و حواشی فیلم رستاخیز ناخواسته متدینین و جناح مذهبی را چنان به خود مشغول کرده که از هدف اساسی یعنی انتقال پیام عاشورا به جهان بازبمانند و به خود گرفتار و سرگرم باشند و شگفتا که همه این ها به اسم مراجع و علمای حوزه تمام می شود!...»

محمدرضا زائری پس از نمایش اختصاصی رستاخیز برای تحریریه خیمه با احمدرضا درویش به گفت وگو نشسته است. درویش در این گفت وگو می گوید:

« ...این که تصور کنیم فیلم رستاخیز دربرگیرنده همه ابعاد عاشوراست نادرست است. این فیلم قرار است یک بعد از عاشورا و قیام حضرت اباعبدالله را به تصویر بکشد. این فیلم نباید توقع داشته باشیم که همه آنچه در طول تاریخ اتفاق افتاده را در بربگیرد... جماعتی که از شنبه ای که فیلم اکران شد تا چهارشنبه تجمع کردند و اعتراضات عجیب وغریب راه انداختند ارتباطی به مداحان وعاظ و اهل منبر نداشتند چون ادبیات آن ها ربطی به این گرو ه ها نداشت ...افراد شرکت کننده در ماجرای قمه زنی خودجوش نیستند چون مشخص است که می خواهد تصویربرداری شود و مشخص شده که چه کسانی چه کارهایی انجام دهند. قمه زنی یک کاف بزرگ و حرمتی تبلیغی بود و مخالفان جهت دار فیلم با انجام این حرکت تابلوی خود را بالا آورند. ...»
 • صاحب امتیاز
 • مدیر مسئول
 • صاحب امتیاز
  محمدرضا زائری
 • تاریخ انتشار
  1394
 • شماره
  113
 • تعداد صفحات
  128
 • وزن(گرم)
  273
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  چهارشنبه 25 شهریور 1394
 • تاریخ ویرایش اطلاعات
  چهارشنبه 25 شهریور 1394
 • کد
  32838
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط