فراخوانی فراخوانی ...

ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 49

تیرماه 96

سردبیر : صادق یزدانی

صاحب امتیاز : مجید کهنوجی

مدیر مسئول : صادق یزدانی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 9810003022
موجود شد باخبرم کن

گزیده نشریه

ماهنامه فرهنگی-تشکیلاتی حلقه وصل به مناسبت سالگرد هفتم تیر و «هفته حقوق بشر آمریکایی» در شماره ۴۹ خود درنگی بر قصه مدعیانِ دروغینِ جهانی حقوق بشر داشته و به کم کاری فعالین فرهنگی در گشودن این جنایت ها پرداخته است. حلقه وصل در این شماره ناگفته هایی را از حادثه ۶ تیر ۱۳۶۰، واقعه هفتم تیر، فاجعه ۱۲ تیر، ترور آیت الله محمد صدوقی و... بیان کرده و نمونه هایی از تولیدات فعالان فرهنگی خودجوش در این زمینه را معرفی کرده است.

معرفی نشریه

گذشته ها نگذشته!

«کم کاری در گشودن جعبه جنایت» عنوان یادداشت صادق یزدانی سردبیر ماهنامه حلقه وصل در شماره ۴۹ است. وی در این یادداشت می پرسد که چرا امروز باید سمینار و نشست بگذاریم و مناظره برپا کنیم که به نسل تازه اثبات شود «چرا آمریکا نه؟» و «چرا نه به آمریکا؟». وی تاکید می کند که گذشته ها نگذشته است و مردم ما جنایت های آمریکا را فراموش نمی کنند. با این وجود نباید از این نکته اساسی گذشت که «ما هنوز نتوانسته ایم چهره کریه آمریکا و مظلومیت شهدای ترور را برای خودمان و برای نسل تازه، به درستی به تصویر بکشیم.»

تروریست، مسجد و خیابان نمیشناسد

حلقه وصل در ابتدای پرونده ویژه خود برای «حقوق بشر آمریکایی» به بازخوانی سخنان رهبر انقلاب در سالگرد هفتم تیر پرداخته است. ناگفته هایی از حادثه ۶ تیر ۱۳۶۰ با عنوان «عیدیِ گروه فرقان»، مروری بر واقعه هفتم تیر با عنوان «بازخوانی یک روز بهشتی»، روایتی از فاجعه ۱۲ تیر با عنوان «به رنگ آخرین پرواز»، یادبودی برای شهید محراب آیت الله محمد صدوقی با عنوان «تروریست، مسجد و خیابان نمیشناسد»، مروری بر زندگی شهیدان «محمد منتظرقائم» و «نادر مهدوی» (مبارزان مستقیم با آمریکا)، بخشهای دیگری از شماره ۴۹ حلقه وصل هستند.

عُرضه آیینه گرفتن جلوی آمریکا را نداریم

در ادامه محمدصادق کوشکی در گفت وگو با حلقه وصل تاکید دارد که «عُرضه آیینه گرفتن جلوی آمریکا را نداریم». حجت الاسلام حمیدرضا غریب رضا در یادداشت خود به تشریح راه صدور انقلاب اسلامی به کشورهای عربی پرداخته و الینــا پورتـر، فعال حقوق بشر آمریکایی از مصادیق نقض حقوق بشر در آمریکا سخن گفته است. روح الله رشیدی در گفت وگو با حلقه وصل به نسبت بین هنر و هنرمند انقلابی با استکبار پرداخته و لیلا نعمتــی وکیــل پایــه یــک دادگســتری و کارشــناس ارشــد حقــوق جــزا، از بُعد حقوقی به مسئله ترور نگاه کرده است. دکتر قاسم قنبری از وظیفه رسانه ها در قبال شهدای ترور سخن گفته و دکتر حمید سجادی، مدیرعامل «انجمن دفاع از قربانیان تروریسم» به تشریح وضعیت خانواده قربانیان ترور پرداخته است.

ایران، بزرگترین قربانی تروریسم

«واقعیتی که دنیا باید بداند»، عنوان یادداشت مجیدی یکی از فعالان بنیاد هابیلیان است. وی در این یادداشت تاکید می کند که «ایران، بزرگترین قربانی تروریسم» است. علی حیاتی، مدیر آتلیه طراحی سه در چهار از توقع جامعه از هنرمند انقلابی نوشته و نسبت بین هنرمند حزب اللهی و استکبارستیزی را تشریح کرده است. مرتضی امیری اسفندقه، در گفت وگو با حلقه وصل از نفوذ شیطان خانگی سخن گفته و بیان می کند: «شعرای نفسانی، اهل نفوذند». عبدالحسین خسروپناه به سوال چرایی استکبارستیزی و مبارزه با آمریکا پاسخ داده و معتقد است: «حذف استکبارستیزی یعنی اسلامِ سکولار». در ادامه دکتر رجبی دوانی با یک نگاه تاریخی به مقوله استکبارستیزی پرداخته است. اهمیت ظرفیت مساجد در گفتمان سازی استکبارستیزی محور بحث گفت وگوی حلقه وصل با حجت الاسلام عباسی ولدی است. وی معتقد است: «هیئت و مسجد، دو ظرفیت اصلی برای استکبارستیزی است». محمدمهدی طائب، رئیس قرارگاه فرهنگی عمار از دشمن شناسی ائمه اطهار(ع) سخن گفته و دکتر عادل پیغامی به نفوذ استکبار از پنجره اقتصاد پرداخته است.

آتش به اختیارها و حقوق بشر آمریکایی

شماره ۴۹ ماهنامه حلقه وصل در گفت وگو با محمدمهدی همتی، مدیرعامل موسسه فرهنگی خاکریز به معرفی کتاب «تاریخ مستطاب آمریکا»، نوشته محمدصادق کوشکی پرداخته و مروری داشته بر دو مستند درباره فاجعه ۱۲ تیر و چند کتاب در باب جنایت های آمریکا. «همایش حقوق بشر آمریکایی در بندرعباس» موضوع دیگری است که حلقه وصل در شماره ۴۹ خود به صورت ویژه به آن پرداخته است. در این شماره با اسماعیل آجرلو، دبیر جشنواره حقوق بشر آمریکایی از افشای چهره واقعی آمریکا در موضوع حقوق بشر سخن گفته و داود میرنژاد، فعال فرهنگی استان هرمزگان در یادداشت خود به نسبت بین «آتش به اختیارها و حقوق بشر آمریکایی» پرداخته است. حامد عسگری در یادداشتی از انتشار تقویم جنایت های آمریکا توسط موسسه پژوهشی «راهیان رویش» نوشته است.

تحریم می کنند تا در برابرشان سجده کنیم

قسمت هفتم پرداختن به «ریشه های قرآنی نهضت امام خمینی(ره)» به قلم مرحوم حجتالاسلام مسعود صدیق بخش پایانی چهل ونهمین شماره ماهنامه حلقه وصل است. مرحوم صدیق در یادداشت خود، ساخت تمدن مقاومتی دینی را وظیفه امت اسلامی قبل از ظهور می داند و تاکید می کند: «تحریم می کنند تا در برابرشان سجده کنیم».

فهرست

سرمقاله: - کم کاری در گشودن جعبه جنایت - 4 آینه: - اخبار جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی - 8 حلقه اول: - دشمن آرایش کرده را بشناسیم - 22 - عیدی گروه فرقان - 24 - بازخوانی یک روز بهشتی - 26 - به رنگ آخرین پرواز - 29 - تروریست، مسجد و خیابان نمی شناسد - 32 - مبارزه با آمریکا از صحرا تا دریا - 34 - عرضه آیینه گرفتن جلو آمریکا را نداریم - 37 - نوشتن تاریخ مبارزه ایران با آمریکا به زبان عربی - 38 - سیاهی ما قابل شست و شو نیست نگاه ها باید تغییر کند - 40 - پایمان در باتلاق اتاق فکرها فرو رفته است - 42 - دنیای ناکارآمد در برابر تروریسم - 47 - هنوز هم مظلومند! - 48 - هراس و وحشتی که می ماند - 50 - واقعیتی که دنیا باید بداند - 52 - توقع جامعه از هنرمند حزب اللهی، نگاه شعاری نیست - 53 - شعرای نفسانی، اهل نفوذند - 54 - حذف استکبارستیزی یعنی اسلام سکولار - 56 - نگاهی تاریخی به مقوله استکبارستیزی - 59 - هیئت و مسجد دو ظرفیت اصلی برای استکبارستیزی است - 62 - دشمن شناسی ائمه اطهار (ع) الگویی برای استکبارستیزی - 65 - تسخیر کشور از طریق پول و سرمایه - 66 - تاریخ ایالات متحده آمریکا خیلی جدی است! - 68 - کشف حجاب از چهره بزک کرده آمریکا - 69 - ماجرای ایرباس از تایتانیک مستندتر است - 71 - چهره واقعی آمریکا در جشنواره حقوق بشر آمریکایی - 74 - تقویمی از جنایت های آمریکا منتشر شد - 77 - آتش به اختیارها و حقوق بشر آمریکایی - 78 - تصویر مکتوب از جنایت های کابوی ها - 80 گفتمان: - تحریم می کنند تا در برابرشان سجده کنیم - 86
 • سردبیر
 • صاحب امتیاز
 • مدیر مسئول
 • تاریخ انتشار
  1396
 • شماره
  49
 • تعداد صفحات
  96
 • وزن(گرم)
  163
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  شنبه 10 تیر 1396
 • تاریخ ویرایش اطلاعات
  سه‌شنبه 26 تیر 1397
 • کد
  55520
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط