فراخوانی فراخوانی ...

فصلنامه ترجمان علوم انسانی شماره 10

فصلنامه فرهنگ و اندیشه؛ بهار 1398

سردبیر : مرتضی منتظری مقدم

صاحب امتیاز : ترجمان علوم انسانی

مدیر مسئول : مرتضی روحانی راوری

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
موجود شد باخبرم کن

گزیده نشریه

ماحصل کار انتشارات تاکنون بیش از بیست عنوان کتاب بوده است. در چند سالی که از فعالیتمان می گذرد، بسیاری از خوانندگان ترجمان تمایل داشتند محتوای سایت مکتوب شود. بخشی از این نیاز با تأسیس انتشارات برطرف شد. اما همچنان تعداد زیادی از مطالب پُرمخاطب و ارزشمند سایتْ چاپ نشده باقی می مانْد. بنابراین تصمیم گرفتیم در پایان هر فصل و در قالب فصل نامه این مطالب را منتشر کنیم. آنچه پیش رو دارید شمارۀ اول «فصلنامۀ ترجمان علوم انسانی» است. این شماره اختصاص به مطالب منتشرشده در فصل بهار 1395 دارد.»

معرفی نشریه

پروندۀ دهمین فصلنامۀ ترجمان نیز به موضوع «مسافرت» پرداخته است. عنوان فرعی این پرونده چنین است: «چند دلیل برای سفررفتن و هزاران دلیل علیه آن». پس حتماً این پرونده باید برای آن هایی که تعطیلات را در خانه گذرانده اند هم مفید باشد.

فهرست

الیف شافاک از فایدۀ رمان در عصر خشم و وحشت می گوید چطور برای حفظ انسانیت از انسان بودن فرار می کنیم؟ [دن آریلی] بازگشت دین: چرا جوامع دوباره به ایمان رو آورده اند؟ [نیل مک گرگور] واقعیتِ مجازی نسخه ای جدید از ایدئولوژی های سنتی است [اسلاوی ژیژک] رودخانۀ تن آسا [زیدی اسمیت] برای رسیدن به روشنایی، باید از تاریکی گذر کنید [هاروکی موراکامی] اگر حکومت را به جای مردم به دست متخصصان بسپاریم، اوضاع بهتر می شود؟ [دیوید رانسیمن] ماکیاوللی، هابز، آدام اسمیت: آیا مقصر اصلی این سه نفرند؟ [جان گری] غرق شدن در کتاب ها چه بر سر مغزتان می آورد؟ [ماریان ولف] زندگی که به نیمه می رسد، پوچی زنگ خانه را می زند [آنیل گومس] درمان دردهای زندگی به سبک فریدریش نیچه [بکا راتفلد] گفت وگو با اقتصاددانی که معتقد است آموزش عمومی کلاً بی فایده است [برایان کاپلان] چرا ازدواج ها موفق می شوند یا شکست می خورند؟ [الی فینکل] همراه با پروندۀ کتاب «شغل های مزخرف: یک نظریه»؛ اثر دیوید گریبر و پرونده «هر جایی جز اینجا»؛ چند دلیل برای سفر رفتن و هزاران دلیل علیه آن
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط