فراخوانی فراخوانی ...

ترجمه آثار دفاع مقدس توسط گروه های خودجوش عراق و سوریه

دبیرکل جمعیت حامیان آزادی قدس شریف گفت: کتاب های دفاع مقدس در دنیا طرفدار پیدا کرده و گروه های خود جوش در کشورهای لبنان و عراق این کتاب ها را ترجمه و منتشر کرده اند که نشان می دهد ایران نقش تعیین کننده ای در جنبش مقاومت دارد.

دوشنبه 7 مهر 1393

محمد تقی تقی پور دبیر کل جمعیت حامیان آزادی قدس شریف، از عرضه بیش از 20 عنوان کتاب حوزه مقاومت و پایداری با موضوع فلسطین، قدس شریف، اسرائیل و صیهونیسم شناسی در پنجمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس خبر داد و گفت: هم چنین مجله «نسیم قدس» که تنها مجله تخصصی در جمهوری اسلامی ایران که در حوزه مباحث مربوط به قدس به صورت علمی فعالیت داشته است، نیز در این غرفه به نمایش گذاشته شده است، البته این مجله یکسالی است که به دلیل مشکلات مالی و عدم حمایت و پشتیبانی دستگاه های ذیربط منتشر نمی شود.

وی با اشاره به آثار منتشر شده این جمعیت تصریح کرد: برخی از این آثار تألیفی و برخی ترجمه هستند، عمدتاً توسط ناشران کشور انگلستان و کشورهای عرب زبان است، برخی آثار نیز متعلق به سیدحسن نصرالله و جنگ سی و سه روزه لبنان است.

تقی پور با اشاره به صنعت نشر در حوزه ادبیات مقاومت و پایداری در جهان گفت: در کشورهایی هم چون لبنان و فلسطین، ادبیات مقاومت و پایداری قابل توجه است، در مصر و سوریه نیز تا حدودی وضعیت نشر این کتاب ها خوب است ، و البته باید بگویم وضعیت نشر مقاومت و پایداری در این کشورها بسیار بهتر از کشور ماست، در مجموع کشورهای عربی در حوزه مباحث مربوط به فلسطین و صیهونیست کارهای مطالعاتی و پژوهشی بیشتری کرده اند.

وی افزود: در ایران متأسفانه در مقایسه با سایر کشورها مانند لبنان، فلسطین، مصر، سوریه و ... کارهای اندک تری انجام شده است، بخشی از این عقب ماندگی به تبلیغات ناکافی ما در حوزه فلسطین و مقاومت باز می گردد، ما هنوز پس از گذشت سی و چند سال از انقلاب اسلامی نتوانسته ایم ، مسئله فلسطین و صیهونیسم را خوب تعریف کنیم، به همین دلیل است که جوانان ما کمتر از اینگونه آثار استقبال می کنند.

تقی پور تصریح کرد: جوانان کشورهای عربی نسبت به این مسائل به ویژه در مصر، سوریه و لبنان بهتر از جوانان ایران استقبال می کنند، این در حالی است که مسئله فلسطین دغدغه نخست جمهوری اسلامی ایران است، صیهونیست نه تنها از بعد اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بلکه از نظر فکری و فرهنگی بزرگترین خطر برای ملت ایران است، اما ما متأسفانه هنوز نتوانسته ایم ، این مسئله را برای نسل جوان به خوبی جا بیاندازیم، عمق خطر و فاجعه اسرائیل را هنوز جوانان ما درک نکرده اند ، ما نتوانستیم در مراکز تبلیغی و آموزشی این امر را نهادینه کنیم.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه های کتابی که با موضوع مقاومت و دفاع مقدس در دنیا برگزار می شود، از استقبال خوب بازدیدکنندگان بهره مند می شود، گفت: مقاومت اسلامی نه در میان دولت ها و حکومت ها ، بلکه در میان مردم در تمام کشورها از کشورهای حاشیه خلیج فارس گرفته شامل عربستان، یمن، بحرین، عمان تا شاخ آفریقا بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

تقی پور گفت: کتاب هایی که ما در ایران منتشر کرده ایم چه در حوزه دفاع مقدس و چه در حوزه مقاومت به شدت در دنیا طرفدار پیدا کرده است، بسیاری از گروه های خود جوش در کشورهای لبنان و عراق این کتاب ها را ترجمه و منتشر کرده اند ، این نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران نقش تعیین کننده ای در مقاومت اسلامی دارد .

وی گفت: ما اگر می توانستیم، دفاع مقدس را به خوبی تبلیغ کنیم، بسیار جلوتر از این بودیم، نشر دفاع مقدس ما باید جهانی شود ، فرهنگ دفاع مقدس می تواند مقاومت را در کشورهای اسلامی ریشه دار تر کند و گام بسیار بزرگی در مسیر بسیج امت جهانی اسلام علیه دشمنان اسلام برداشت.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط
اخبار مرتبط