فراخوانی فراخوانی ...

چاپ «تفسیر نهج البلاغه» دلشاد تهرانی توسط انتشارات سمت

در گفت وگویی عنوان شد:

کتاب «تفسیر نهج البلاغه» تألیف «مصطفی دلشاد تهرانی» برای چاپ به انتشارات سمت سپرده شد.

شنبه 29 آذر 1393

مصطفی دلشاد تهرانی در گفت وگویی، با بیان اینکه نگارش تازه ترین اثر خود با نام «تفسیر نهج البلاغه» را به پایان برده است، گفت: کتاب «تفسیر نهج البلاغه» بر اساس 3 شرح نهج البلاغه بحرانی، ابن ابی الحدید و مغنیه تنظیم و نگارش شده است و شامل موضوعات ادبی و تاریخی، خداشناسی، پیامبرشناسی، امام شناسی، موضوعات اجتماعی و سیاسی، حکومت، حقوق، روابط اجتماعی می شود.

مدیرگروه نهج البلاغه دانشگاه قرآن و حدیث خاطر نشان کرد: کتاب «تفسیر نهج البلاغه» به عنوان متن درسی دانشجویان کارشناسی ارشد رشته الهیات نگارش و تدوین شده است و در قالب مصوبه درسی دانشگاهی، دانش پژوهان باید با کتاب نهج البلاغه آشنا باشند.

وی با اشاره به اینکه «تفسیر نهج البلاغه» می تواند در ارائه تصویر صحیح از کلام امیرالمؤمنین علی علیه السلام کمک شایانی به دانشجویان کند، ابراز داشت: همچنین افراد با مطالعه این اثر نسبت به رویکرد این 3 شرح نهج البلاغه آگاهی پیدا می کنند که چگونه می توان مطالب آن را دسته بندی کرده و به یکدیگر مرتبط نمود.

دلشاد تهرانی تصریح کرد: مخاطب در فصل هایی از کتاب «تفسیر نهج البلاغه» با مطالب ادبی، بلاغت و صنایع ادبی آشنا می شود و مباحث تاریخی از نگاه امام علی (ع) روایت شده است که این نوع مسائل و موضوعات تاریخی نهج البلاغه به چه مضامینی اشاره دارد.

وی عنوان کرد: کتاب «تفسیر نهج البلاغه» چهار فصل دارد که در فصل نخست؛ شرح کلیات و آشنایی با نهج البلاغه، فصل دوم؛ مباحث ادبی و تاریخی طبق شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید، فصل سوم مباحث اعتقادی و کلامی براساس شرح نهج البلاغه ابن میثم بحرانی و فصل چهارم نیز به مباحث اجتماعی و حقوقی اشاره دارد که براساس شرح نهج البلاغه محمدجواد مغنیه به رشته تحریر در آمده است.

کتاب «تفسیر نهج البلاغه» 300 صفحه دارد که نگارش آن به تازگی به پایان رسیده و هم اکنون برای چاپ و انتشار به «سمت» سپرده شده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط
اخبار مرتبط