بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • انتقاد کرمیار از عدم پرداخت جوایز جلال: مسئولان به جای «تقدیر» قصد «تحقیر» دارند

انتقاد کرمیار از عدم پرداخت جوایز جلال: مسئولان به جای «تقدیر» قصد «تحقیر» دارند

عضو هیئت علمی جایزه جلال با انتقاد از پرداخت نشدن جوایز جایزه جلال پس از یک ماه و نیم از برگزاری مراسم، گفت: با اینگونه اقدامات بنده به این باور رسیده ام که مسئولان فرهنگی به جای تجلیل از نویسندگان قصد تحقیر آن ها را دارند.

سه‌شنبه 23 دی 1393

صادق کرمیار نویسنده و عضو هیئت علمی جایزه جلال در گفت وگویی، با انتقاد از عدم پرداخت جوایز جایزه جلال آل احمد گفت: متأسفانه با خبر شدم که جوایز هفتمین دوره جایزه جلال آل احمد بعد از گذشت یک ماه و اندی از برگزاری مراسم هنوز به برخی از برگزیدگان پرداخت نشده است، در حالی که باید جایزه روی سن و در همان مراسم به نویسندگان اهدا می شد.

وی ادامه داد: در آیین نامه جایزه جلال آمده است که میزان جوایز 110 سکه است و مسئولان برگزار کننده باید همان 110 سکه را به نویسندگان اهدا کنند، این در حالی است که در وضعیتی بسیار نامناسب به نویسندگان اعلام شده است که معادل قیمت سکه ها در همان روز برگزاری مراسم ، وجه نقد پرداخت خواهیم کرد. اقدامی که در شأن فرهنگ و نویسندگان نیست و بنده با شنیدن این خبر به یاد چهارراه استامبول افتادم.

عضو هیئت علمی جایزه جلال با بیان این مطلب که مسئولان با اینگونه رفتارها و برخوردها انتظار دارند، افق دید نویسندگان تا کجا ادامه پیدا کند؟ گفت: بهتر است یا جایزه برگزار نکنیم، یا اگر می کنیم به بهترین شکل ممکن، صحیح و اصولی آن را برگزار کنیم. اگر قرار است از نویسندگان تجلیل کنیم با عزت و احترام این اقدام را انجام دهیم .

وی با اشاره به اینکه برخی از آثار برگزیده حاصل سال ها تلاش نویسنده است، گفت: به عنوان مثال کتاب حسین پاینده حاصل 20 سال تلاش و زندگی علمی او است. نباید با اینگونه برخوردها نویسندگان را دلزده کرد. در این شرایط حتی بهتر است، قید برگزاری این جوایز را زد. زیرا تکلیف نویسندگان با خودشان روشن است، نشسته اند و کارشان را انجام می دهند و از هیچ نهادی هم درخواست نکرده اند که بیایند و از آنان تجلیل کنند. این وزارت ارشاد و دیگر نهادهای فرهنگی هستند که قصد تجلیل از نویسندگان را دارند، پس در شأن قلم به آنها احترام بگذارند.

کرمیار که در سومین دوره جایزه جلال نیز شایسته تقدیر بخش رمان شده است، گفت: با اینگونه اقدامات بنده به این باور رسیده ام که مسئولان فرهنگی به جای تجلیل از نویسندگان قصد تحقیر آن ها را دارند. هر نهاد یا سازمانی که اهدای جایزه را تقبل کرده است، باید در همان مراسم و روی سن با عزت و احترام سکه ها را به نویسندگان اهدا می کرد، حتی رفت و آمد نویسندگان به سالن محل برگزاری را نیز باید بر عهده گرفت و در کمال احترام با آن ها برخورد کرد.

کرمیار در پایان گفت: این برخوردهای تحقیرآمیز نشان می دهد، حتی اگر قصد تجلیل از نویسندگان وجود دارد، خروجی و نتیجه این برنامه ریزی ها، تحقیر نویسندگان شده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط