فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

سفرنامه «اکبر خلیلی» به لبنان به چاپ سوم رسیدآدرس منبع: خبرگزاری فارس
انتشارات مرتبط با اخبار: رسالت قلم
تاریخ ثبت: دوشنبه 4 خرداد 1394
کد : 26728
تعداد بازدید: 28

خلاصه خبر
اکبر خلیلی از انتشار چاپ سوم کتاب «سفر به سرزمین سدر و زیتون» خبرداد و در ادامه به انجام تحقیقات در راستای نگارش رمان حضرت عباس(ع) مواردی را مطرح کرد.

متن خبر
اکبر خلیلی نویسنده در گفت وگویی اظهار داشت: به تازگی چاپ سوم «سفر به سرزمین سدر و زیتون» منتشر شد.

وی افزود: این کتاب تلاش برای به تصویر کشیدن چهره واقعی لبنان است و حاصل سفر بنده به همراه رضا امیرخانی، محسن مومنی، غلامعلی رجایی و محمدرضا بایرامی در بهمن ماه سال 1381 به لبنان است. وی با بیان اینکه در این سفرنامه به ثبت دیده ها و شنیده ها و تجربیاتی که در مسیر سفر کسب شده پرداخته می شود، گفت: این سفرنامه در بردارنده اطلاعات ارزشمندی درباره مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، جغرافیایی و ... است.

خلیلی با بیان اینکه این اثر از سوی نشر رسالت قلم منتشر شده افزود: تا پیش از این دو چاپ از این اثر منتشر شده بود اما هفته گذشته چاپ سوم هم روانه بازار کتاب شده است.

این نویسنده در ادامه به نگارش رمان حضرت عباس (ع) هم اشاره کرد و افزود: برای تالیف این اثر که در قالب رمان ارائه خواهد شد مطالعات و تحقیقات فراوانی انجام داده ام و این روند مطالعه تا دو سال دیگر هم ادامه خواهد داشت. اما این تحقیقات باید عمیق باشد و ابتدا باید شناختی از حضرت زهرا (س)، حضرت ام البنین (س) و امیر المومنین حاصل شود. ضمن اینکه کار عمیق در مسیر شناخت لازم است.

وی در پایان از انجام بررسی ها خبرداد و عنوان داشت: برای نوشتن نباید همانند سایر آثار کار کتابخانه ای کرد بنابراین باید مسیر را از پیش مشخص کرد.

اکبر خلیلی در سال 1325 در خیابان شهباز (17 شهریور کنونی) متولد شد و تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در رشته ادبی ادامه داد. در سالهای دفاع مقدس از خبرنگاران جنگ بوده و اکنون نیز از اعضای روزنامه نگاران مسلمان است.

وی علاوه بر دبیری سرویس ادبی روزنامه جمهوری اسلامی با روزنامه های کیهان و جوان نیز همکاری داشته است.

از بین آثار او رمان ترکه های درخت آلبالو، چندین جایزه از وزارت ارشاد و آثار برگزیده دفاع مقدس برده و داستان امام برای من آمد از مجموعه هفده به علاوه سه نیز جایزه بهترین داستان کوتاه مهر را به خود اختصاص داده است.

آثار: مجموعه داستان: هفده به علاوه سه، کارون پر از کلاه، شما نمی توانید ببینید، ادبیات گزیده، نون تافتون (زیر چاپ)،

رمان: ترکه های درخت آلبالو، چرا یکی شاهزاده می شود، فتوا (2 جلد تاکنون، جلد سوم زیر چاپ)، گام به گام با انقلاب (2 جلد، تاریخی) شهر سدر و زیتون (سفرنامه لبنان، زیر چاپ)، کعبه هفتاد (سفرنامه شبه رمان).اخبار مرتبط
اکبر خلیلی: آگاهی از تاریخ انقلاب، آثار ماندگاری پدید می‌آورد : نویسنده رمان "ترکه های درخت آلبالو" معتقد است: اطلاع نداشتن اغلب نویسندگان از چگونگی وقوع انقلاب، علت اصلی کمبود آثار فاخر در ادبیات داستانی انقلاب است چرا که آگاهی از تاریخ انقلاب، باعث پدید آمدن آثار ماندگار می شود./ اکبر خلیلی، نویسنده و داستان‌نویس در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: لازم است سازمان‌های دولتی گروه‌هایی از نویسندگان را تشکیل دهند تا اخبار و اطلاعات چگونگی وقوع انقلاب از این طریق جمع‌آوری شده و اسرار مگو بازگو شود. در این صورت می‌توان آثار نفیسی را در این حوزه …


انتشار کتاب پنجم اکبر خلیلی؛ خاطرات عسگر اولادی : "کتاب پنجم" شامل خاطرات حبیب‌الله عسگر اولادی، چهره سیاسی و مبارز دوران انقلاب با تدوین اکبر خلیلی توسط انتشارات رسالت قلم منتشر شده است. اکبر خلیلی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایبنا اظهار داشت: هیچ برنامه‌ از پیش طراحی شده‌ای برای یک کتاب تاریخی مدنظرم نبود و مساله‌ای که مصرانه مرا به دنبال خویش می‌کشید، نجابت و کلی‌گویی اعضای حزب مبارز موتلفه اسلامی بود که بیش از چهل سال در راه اعتلای حقوق یک ملت مسلمان، متحمل شکنجه‌ها شده‌اند و هیچ آثار مکتوبی از خود به جای نگذاشته‌اند، جز معدود …


سفرنامه نویسنده نیمه روشنفکر به یکی از مناطق محروم : کتاب «عاقل تر شده ام» اثر امین بابازاده که سفرنامه ای به یکی از مناطق محروم است از سوی موسسه شهید کاظمی منتشر شد.


فتوای اکبر خلیلی به «جنگ، بدون صلح» رسید : «جنگ، بدون صلح» عنوان سومین جلد از مجموعه سه جلدی «فتوا» است که اکبر خلیلی به تازگی نگارش آن را به پایان برده است.

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!