فراخوانی فراخوانی ...

معرفی جنایات آمریکا در فلش کارت های «تاریخ مستطاب آمریکا»

همزمان با فرارسیدن روز سیزده آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، جنایات تاریخی آمریکا در ۱۰ هزار فلش کارت «تاریخ مستطاب آمریکا» معرفی می شود.

دوشنبه 18 آبان 1394

حجت الاسلام حسن ناصری پور سرپرست معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به فرارسیدن روز سیزده آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی آمریکا گفت: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت آگاهی جوانان درباره شکل گیری سیاست های داخلی آمریکا، محصولاتی فرهنگی در همین راستا در سطح شهر توزیع خواهد شد.

سرپرست معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دراین باره ادامه داد: این محصولات از کتاب «تاریخ مستطاب آمریکایی» و از بخش یکم آن با موضوع «آمریکا و خودش» برگرفته شده است که تعداد ۱۰ هزار فلش کارت بین دانش آموزان مدارس مختلف سطح شهر، یکهزار بسته نمایشگاهی در تمامی مراکز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سایر مجموعه های منطقه ای و بسیج و مساجد توزیع خواهد شد و 9 طرح از این کار در پرتابل های سطح شهر به نمایش گذاشته می شود.

ناصری پور با تاکید بر اهمیت نشر این محصولات در فضای مجازی، افزود: همزمان با برگزاری این نمایشگاه محصولات تولید شده در فضای مجازی در قالب موشن گرافیک های 40 ثانیه ای و با هشتگ #تاریخ_مستطاب_آمریکا در شبکه های اجتماعی منتشر می شود.

وی درباره مرحله بعدی این اقدام فرهنگی گفت: در ایام دهه فجر نیز بخش سوم این کتاب با عنوان «تاریخ آمریکا و ایران» تولید و توزیع خواهد شد.

وی درپایان درباره کتاب «تاریخ مستطاب آمریکایی» بیان کرد: «تاریخ مستطاب آمریکا» در قالب طنز به رشته تحریر درآمده، از منابع غربی ها و حرف هایی که خودشان پیرامون آمریکا زده اند استفاده کرده و در مورد سیاست های آمریکا در قبال ایران نیز بیشتر از منابع منتشر شده توسط وابستگان رژیم پهلوی بهره برده است.

ناصری پور درباره نقش این کتاب برای نشان دادن چهره واقعی آمریکا، توضیح داد: این کتاب در سه فصل «تاریخ آمریکا»، «تاریخ آمریکا و جهان» و «تاریخ آمریکا و ایران» نگاشته شده و در حالی انتشار یافته که عده ای می خواهند چهره واقعی و کریه آمریکا را بزک و دشمنی دیرینه آن شیطان بزرگ با ملت های مظلوم جهان را پنهان کنند. اما «تاریخ مستطاب آمریکا» چهره واقعی و کریه و بدون بزک آمریکا را نشان داده است تا مردم در جریان دقیق تاریخ شکل گیری آمریکا و ظلم و ستمی که به بومیان اصلی و ساکنان اصلی آمریکا از بدو تاسیس آمریکا وارد شده، قرار بگیرند. در هر صفحه کتاب کاریکاتوری مرتبط با محتوای همان بخش، به تصویر کشیده شده است. نویسنده این کتاب صادق کوشکی و کاریکاتوریست آن مازیار بیژنی است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط
اخبار مرتبط