فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

کتاب «پیوند ماه و خورشید» و روایت زندگی حضرت علی (ع) منتشر شد


زیر عنوان: به همت دفتر نشر فرهنگ اسلامی

آدرس منبع: خبرگزاری فارس
تاریخ ثبت: شنبه 5 دی 1394
کد : 38056
تعداد بازدید: 39

خلاصه خبر
روایت زندگی علی علیه السلام در کتاب «پیوند ماه و خورشید» از حدود سی سال قبل از ولادتش آغاز می­ شود. سی سال پیش از ولادت او، ولادت مبارک دردانه­ خلقت و بهانه­ آفرینش حضرت محمد مصطفی(ص) روی داده بود.

متن خبر

کتاب «پیوند ماه و خورشید»، روایت زندگی علی علیه­السلام از حدود سی سال قبل از ولادتش آغاز می­ شود. سی سال از ولادت او، ولادت مبارک دیگری روی داده بود؛ ولادت دردانه­ ی خلقت و بهانه­ ی آفرینش – حضرت محمد مصطفی صلی­ الله علیه و آله-.
میان این دو ولادت، پیوندی هست؛ پیوندی که نه در دنیا، بلکه در آسمان شکل گرفته و محکم شده است. یکی، به دنبال دیگری می­ آید. یکی، خورشید است و دیگری، ماه.
آن­که از این پیوند و برخی نشانه­ هایش حکایت می­ کند، مادر گرامی امیرمومنان – حضرت فاطمه بنت اسد- است.
فاطمه مادری است که از سی سال قبل از ولادت نوزادش، شوق وجود او را در سینه پرورده و در آرزوی دیدار وی سوخته است.
او، مادرانه، از لحظه­ های انتظارش می­گوید، از خاطرات بارداری و از روزهای کودکیِ فرزندش- علی.
او از محبتی سخن می­ گوید که از یک سو، به فرزند آمنه دارد، و از سوی دیگر، به فرزند خویش.
فاطمه، گویی مادر آسمان است که خورشید و ماه را در دامنش جا می­دهد و از پیوند این دو، حرفهایی شنیدنی دارد.
کتاب «پیوند ماه و خورشید» نه فصل دارد که در هر فصل، خاطره ­ای مرور می­ شود. در نگارش این خاطرات از منابع معتبر استفاده شده است.
این کتاب را سعید روح­ افزا نوشته و سید میثم موسوی برای آن تصویرگری کرده است. طراحی گرافیک اثر نیز برعهده­ ی کوروش پارسانژاد بوده است.
دفتر نشر فرهنگ اسلامی چاپ اول این کتاب را در سال 1394 در 56 صفحه وبه قیمت 80000ریال و برای مخاطب جوان و نوجوان به علاقمندان حوزه­ فرهنگ دینی تقدیم کرده است.


اخبار مرتبط
مروری بر زندگی حضرت علی (ع) در کلام رهبر انقلاب اسلامی منتشر شد : کتاب «نقش نگار» مروری بر زندگانی امیر المؤمنین علی (ع) برگرفته از بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدّظلّه العالی) از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد.

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!