فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

نگاهی مقایسه ای به قرآن و عهدین در یک کتاب منتشر شدآدرس منبع: خبرگزاری فارس
تاریخ ثبت: یکشنبه 27 دی 1394
کد : 39461
تعداد بازدید: 148

خلاصه خبر
کتاب «مقایسه قرآن و عهدین» اثر دل آرا نعمتی پیرعلی و لیلا هوشنگی توسط انتشارات سمت منتشر شد.

متن خبر

کتاب «مقایسه قرآن و عهدین» کاری از دل آرا نعمتی پیرعلی و لیلا هوشنگی از سوی انتشارات سمت منتشر شد.
پرسش از این که قرآن، برترین و کامل ترین متن مقدس و کتاب مقدس یا به تعبیر رایج تورات و انجیل با هم چه نسبتی دارند پرسشی مهم، جذاب و در عین حال مناقشه برانگیز و چالشی است.
وجوه شباهت و افتراق میان دو متن و نیز میان دو بخش کتاب مقدس مسیحیان، عهد قدیم و عهد جدید، و جایگاه کتاب مقدس عبری یهودیان از دیدگاه آنها، همگی پرسش هایی مبنایی به شمار می آیند، زیرا سه دین ابراهیمی متن محورند.
در حوزه باسابقه مطالعات مقایسه ای و رویکردهای مختلف آن، مطالعه فارغ از پیش فرض ها، داوری های مرسوم و تا حد توان بی طرفانه در فهم دقیق تر این گزارش ها گامی اساسی است.
در کتاب حاضر تلاش شده تا جنبه های مختلف این پرسش به ویژه از منظر تاریخ ادیان و مطالعات دین شناسانه، در دفتر اول، و سپس معرفی و بررسی تفصیلی بخش های مختلف، اصطلاحات و مفاهیم قرآنی و عهدینی، در دفتر دوم، تا حد امکان روشن شود و در عین حال افق هایی جدید در بحث های مرتبط پیش رو نهد.
انتشارات سمت این کتاب را در 298 صفحه و با قیمت 10000 تومان روانه بازار کتاب کرده است.

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!