فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

نهج البلاغه با ترجمه موسوی گرمارودی منتشر شدآدرس منبع: خبرگزاری فارس
تاریخ ثبت: یکشنبه 27 دی 1394
کد : 39467
تعداد بازدید: 730

خلاصه خبر
تازه ترین ترجمه فارسی نهج البلاغه به قلم سید علی موسوی گرمارودی توسط انتشارات قدیانی به چاپ رسید و توزیع سراسری آن آغاز شد.

متن خبر

این ترجمه از کتاب شریف نهج البلاغه حدود سال 1387 به آقای سیدعلی موسوی گرمارودی سپرده شد. ایشان پس از گذشت 6 سال تلاش پیگیر، با قلم و سبک ادبی فاخر خود به ترجمه ی کامل این اثر گرانقدر نایل آمدند.
نهج البلاغه بعد از قرآن کریم از متقن ترین آثار تاریخ اسلام به شمار می آید، که در طول تاریخ مورد تفحس، تصحیح، تفسیر و ترجمه ی عالمان و دانشمندان بسیاری بوده است. تواتر در نسخ و عدم تحریف این اثر شریف از دیگر ویژگی های بارز آن است.
پیش از این، ترجمه فاخر قرآن کریم به قلم سیدعلی موسوی گرمارودی که از سوی انتشارات قدیانی (در سال 1383 چاپ و منتشر شد) عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی را در بخش ترجمه از آن خود کرد.
ویراستاری «سید حسین صدرالحفاظ» از متن عربی این اثر با توجه به عرب زبان بودن ایشان و همچنین مطالعات ایشان در باب نهج البلاغه باعث شده است که این اثر بارها از منظر یک ادیب عرب زبان و آشنا به نهج البلاغه مورد ویرایش قرار بگیرد.
انتشارات قدیانی در صفحه آرایی این اثر، نظر به پر حجم بودن ترجمه ی بعضی بخش ها و زیرنویس های متعدد، با تلاش کارشناسان خود از الگویی جدید پیروی کرده است.
کتاب نهج البلاغه ترجمه ی سید علی موسوی گرمارودی در 1328 صفحه در اولین نوبت چاپ، قطع وزیری همراه با جلد و کاور نفیس، به تیراژ 2200 نسخه و به قیمت 75000 تومان، توسط انتشارات قدیانی منتشر و تقدیم به دوستداران کلام ارجمند امیرمومنان حضرت علی(ع) شد.اخبار مرتبط
«نهج البلاغه» کتاب همیشه حاضر در دیدار دولت ها با رهبر انقلاب : حضرت آیت الله خامنه ای همواره در دیدارهای رمضانی رؤسای جمهور و اعضای هیأت دولت، کتاب نهج البلاغه امیرالمؤمنین علیه السلام را با خود به همراه دارند و در ابتدای دیدار، جملاتی از آن را به صورت مختصر شرح می دهند.


چاپ «تفسیر نهج البلاغه» دلشاد تهرانی توسط انتشارات سمت : کتاب «تفسیر نهج البلاغه» تألیف «مصطفی دلشاد تهرانی» برای چاپ به انتشارات سمت سپرده شد.


خطبه اول نهج البلاغه درباره خلقت انسان در کتابی تشریح شد : کتاب «ذهن شرح کلمه ای از نهج البلاغه» تألیف «سیدمحمد طباطبایی شیرازی» از سوی نشر «سبط اکبر (ص)» منتشر شد.

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!