فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

آسیب شناسی دین پژوهی معاصرافراد مرتبط با خبر: عبدالحسین خسروپناه
تاریخ ثبت: چهارشنبه 11 شهریور 1388
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 11 شهریور 1388
کد : 4252
تعداد بازدید: 909

برچسب:
1. خبر
خلاصه خبر
کتاب "آسیب‌شناسی دین‌پژوهی معاصر اثر حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این کتاب به سه بخش دین‌شناسی مهندس بازرگان، دکترشریعتی و دکترسروش می‌پردازد. این سه شخصیت به نحوی در اندیشه دینی معاصر تأثیرگذار بوده‌اند، اما تا کنون منظومه فکری آنها مورد نقد و بررسی قرار نگرفته و ارائه تحقیق مستقلی که به ارزیابی این سه گفتمان فکری بپردازد لازم است.

کتاب "آسیب‌شناسی دین‌پژوهی معاصر" ضمن تدوین چیستی دین پژوهی و آسیب شناسی و روش شناسی آن، عناصر اصلی سه گفتمان دین شناسی بازرگان، شریعتی و سروش را تبیین، تحلیل و ارزیابی می‌کند.

این کتاب با روش درون دینی و برون دینی به بیان آسیبهای آراء دین پژوهان معاصر می‌پردازد.

این کتاب در بخش اول به کلیات آسیب شناسی دین پژوهی معاصر، در بخش دوم به آسیب شناسی دین پژوهی بازرگان و در بخش سوم و چهارم هم به آسیب شناسی دین پژوهی شریعتی و سروش می‌پردازد.

این کتاب در حجم 672 صفحه و با قیمت 8000 تومان عرضه می‌شود.

از استاد خسروپناه، کتابهای «فلسفه مضاف»(2 ج) و «آسیب شناسی جامعه دینی» در فروشگاههای دفتر نشر معارف و سایت پاتوق کتاب موجود و قابل تهیه است.


افراد مرتبط با خبر

اخبار مرتبط
آسیب‌شناسی دین‌پژوهی خسروپناه : نقد و بررسی گفتمان‌های دین‌شناسی در کتابی با نام «آسیب‌شناسی دین‌پژوهی معاصر» نوشته عبدالحسین خسروپناه از سوی انتشارات سازمان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به زودی منتشر می‌شود. نویسنده این اثر، مدیر گروه فلسفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی است که در این نوشتار به نقد و بررسی سه گفتمان دین‌شناسی مهدی بازرگان، دکتر علی شریعتی و عبدالکریم سروش می‌پردازد. با توجه به دیدگاه‌های نویسنده این اثر، این سه شخصیت به نحوی در اندیشه دینی معاصر تأثیرگذار بوده‌اند، اما تاکنون منظومه فکری آنها …

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!