فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

روند لیبرالیسم ایرانیتاریخ ثبت: یکشنبه 10 آبان 1388
تاریخ ویرایش: یکشنبه 10 آبان 1388
کد : 4779
تعداد بازدید: 927

برچسب:
1. خبر
خلاصه خبر
بررسی جریان‌های راست در ایران به زودی در کتابی با عنوان «لیبرالیسم ایرانی»‌ به قلم جهاندار امیری از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) این کتاب همگام‌شدن لیبرالیسم ایرانی با جریان اصیل دینی، از جنبش تنباکو تا انقلاب اسلامی و پس از آن را با شیوه‌های گوناگون ارزیابی می‌کند و نشان می‌دهد چگونه این جریان در تعامل با سایر ارکان قدرت در جامعه ایران یعنی حاکمان مستبد و علمای دینی پرداخته و در شرایط مختلف زمانی، چهره‌های خاصی از خود نشان داده است.

نویسنده این اثر در پی پاسخگویی به این سوال است که جریان‌های راست و لیبرالی در ایران به دنبال کدام هدف بنیادی بوده‌اند و اصلی‌ترین و نهایی‌ترین آرمان آنها چه چیزی بوده است.

یکی از نظریه‌های این پژوهش این است که با وجود تعدد جریان‌ها و گروه‌های راست و لیبرال اعم از لائیک و دینی، آرمان مشترک و نهایی آنها برقراری یک نظام لیبرالی بر پایه سکولاریسم در ابعاد فکری، سیاسی و اجتماعی بوده است. بر اساس این تحقیق، زیربنای اصلی منازعه یک قرن و نیم جامعه ایرانی نیز فرضیه ذکر شده، بوده که در هر دوره تاریخی به شکلی خاص ظاهر شده است.

کتاب لیبرالیسم ایرانی در پنج فصل مباحثی چون «درآمدی بر لیبرالیسم؛ پیدایش، مبانی و مؤلفه‌ها»، «لیبرالیسم ایرانی از آغاز تا تبیین؛ نسل اول لیبرال های ایرانی»، «لیبرالیسم ایرانی در تلاش تحقق؛ مشروطه و استبداد»، «حضور و حاشیه گزینی محافظه کارانه(1357-1320)» و «لیبرالیسم ایرانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی» را وا می‌کاود.

چاپ اول کتاب «لیبرالیسم ایرانی» در شمارگان 2500 نسخه، 372 صفحه و بهای 48000 ریال به اوایل هفته آتی به بازار کتاب عرضه می‌شود.


لوح فشرده مرتبط
لوح فشرده نرم افزار تاریخ معاصر ایران لوح فشرده تاریخ معاصر ایران شامل موارد زیر می باشد: 1- کتابخانه تاریخ معاصر با 40 شماره فصلنامه تاریخ معاصر ایران 2- منوهای موضوعی تاریخ معاصر به همراه گالری عکس بالغ بر: 4000 تصویر، 2000 سند، 40 مصاحبه و 200 مقاله تاریخی این اثر برگزیده ی برترین اثر در بخش نرم افزارهای چندرسانه ای در دومین جشنواره رسانه های دیجیتال می باشد.

لوح فشرده نرم افزار چند رسانه ای سایه روشن زمانه: تاریخ معاصر ایران، از ابتدای شکل گیری مشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی تاریخ معاصر ایران از ابتدای شکل گیری نهضت مشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی به صورت سخنرانی و گفتگو با اساتید برجسته تاریخ معاصر این لوح فشرده، تاریخ را از ابتدای شکل گیری نهضت مشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی در سه برش و در سه برهه ی زمانی روایت می کند: 1. از مشروطه تا کودتای سوم اسفند 1299 2. از کودتای رضاخانی تا کودتای 28 مرداد 1332 3. از کودتای 28 مرداد تا پیروزی انقلاب اسلامی در این لوح فشرده علاوه بر این گفتارها، روزشماری کم نظیر از وقایع مهمی که در سال های میانی 1285 تا 1358 اتفاق افتاده است ارائه شده …


اخبار مرتبط
سیر مطالعاتی تاریخ معاصر : به طور معمول مشاهدات، بالاترین اولویت را در برقراری ارتباط با رخدادها و پدیده‌های اطرافمان دارد. اقوال منابع مورد اعتماد نیز در رده بعدی قرار می‌گیرند. همچنین دست‌یابی به روایت عناصر دخیل در حوادث می‌تواند در شکل‌دهی باورهای ما نسبت به آنچه در جریان آن نبوده‌ایم مؤثر واقع شود. نسل جوان دانشجوی امروز از یکسو خود شاهد تحولات اخیر کشورمان نبوده و از دیگر سو منابع مورد وثوق او - که منطقی‌ترین آن دانشجویان دوره قبل او بحساب می‌آیند - نتوانستند تجربیات و مشاهدات خود را به صورت تشکیلاتی به این …

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!